Wielki Piknik Parkieciarski 2016

BudNews zaprasza w imieniu Polskiego Związku Parkieciarzy na  Wielki Piknik do Świętej Katarzyny w terminie: 16-18 września 2016 r. Każdy parkieciarz będzie mile widziany!

Parkieciarskie zwiedzanie Polski

Góry Świętokrzyskie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski i tutaj chcemy w tym roku się z Wami spotkać. Zagonieni w codziennych obowiązkach często nie mamy czasu na zwiedzanie Polski, w związku z czym my w ramach naszego dorocznego spotkania parkieciarskiego pragniemy w Waszym doborowym towarzystwie poznać piękno kielecczyzny.

Święta Katarzyna to niewielka miejscowość leżąca u stóp najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich – Łysicy.

Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna Gór Świętokrzyskich. Jest to wynik wielu zmian jakie nastąpiły w skorupie ziemskiej i na jej powierzchni na przestrzeni milionów lat. Góry Świętokrzyskie są starymi górami fałdowymi zbudowanymi w zasadzie ze skał osadowych. W geobotanicznej Krainie Świętokrzyskiej występują pozostałości dawnych puszcz, mające w niektórych partiach pierwotny charakter. Największe kompleksy leśne tworzy Puszcza Świętokrzyska. Rozwój gospodarczy regionu związany był z licznymi bogactwami naturalnymi.

Wybrany Hotel Jodełka oddaje m.in. do dyspozycji gości: wypożyczalnię rowerów, boisko do siatkówki, boisko do mini kosza, ping-pong, bilard, grill, Wi-Fi.

Sam otoczony jest rozległymi, ładnie utrzymanymi terenami zielonymi, posiada wydzieloną część grilową, gdzie zaplanowaliśmy jedną z wieczornych imprez.

Wśród atrakcji:

Jaskinia „Raj” jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

Centrum Neandertalczyka to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.

Na wystawie można zobaczyć:

– Naturalnych rozmiarów replikę mamuta (skala 1:1) mierzącą 6 metrów długości i 3,5 metra wysokości

– Multimedialne prezentacje i filmy udostępnione dzięki DISCOVERY

– Repliki czaszek ludzi pierwotnych

– Hologram 3D czaszki neandertalczyka

– inscenizację polowań i życia codziennego.

 

Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno to całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy. Umożliwia zwiedzenie całego świata w parę godzin. Zabiera prawie na wszystkie kontynenty świata aby przybliżyć kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Można przejść na linie nad słynną operą z Sydney oraz wodospadem Niagara. Sercem ośrodka jest dwupoziomowa restauracja, Magia Sabatu, gwarantująca dobrą kuchnię i miłą obsługę.

 

A to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

 

Na spotkanie zapraszamy parkieciarzy z całej Polski. Więcej informacji można uzyskać w biurze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, telefon 601-07-12-16. Termin potwierdzania uczestnictwa to 9 września 2016 r.

 

PARTNERZY SPOTKANIA:

partnerzy parkieciarz

 

Agenda spotkania:

Piątek, 16 września 2016

Przyjazd gości

12:00 – 13:00 – obiad

13:00 – 16:00 – piknik parkieciarski: Zwiedzanie Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka

16:30 – 19:30 – część szkoleniowa

20:00 – kolacja – grill, wspólne biesiadowanie przy stołach uginających się pod przysmakami kuchni polskiej

 

Sobota, 17 września 2016

8:00 – śniadanie

9:30 – 11:30 – część szkoleniowa

12:00 – piknik parkieciarski – zwiedzanie okolicy, wśród atrakcji:

wizyta w parku rozrywki SabatKrajno, a tam mini podróż dookoła świata – zwiedzanie najsłynniejszych budowli świata

wycieczka na Święty Krzyż – najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego.

Integracja na świeżym powietrzu – konkurencje sportowe.

20:00 – uroczysta kolacja z DJ

 

Niedziela, 18 września 2016

8:00 – śniadanie i zakończenie spotkania