Wybór firmy budowlanej – na co zwrócić uwagę?

Wybór firmy budowlanej – na co zwrócić uwagę?

Wybór doświadczonej firmy budowlanej jest tak samo ważny, jak zakup wysokiej klasy materiałów. Od tego, komu zlecimy takie zadanie, będzie zależał końcowy efekt. Wiele początkujących osób popełnia fatalny błąd, ponieważ decyduje się na najtańszą ekipę w okolicy. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować więcej pieniędzy i mieć pewność, że wszystko zostanie wybudowane w czasie i z uwzględnieniem naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Jedna ekipa budowlana czy kilku specjalistów?

Każdy inwestor podczas poszukiwań firmy budowlanej w Warszawie ma zawsze dwie możliwości. Może zlecić kompleksowe wykonanie całego projektu tylko jednej firmie, w której zatrudnieni są różni specjaliści lub zdecydować się na kilku przedsiębiorców, którzy wykonają poszczególne etapy budowy.

Większość osób wybiera pierwsze rozwiązanie, ponieważ pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo podpisywana jest tylko jedna umowa i w razie jakichkolwiek problemów zawsze można szybko skontaktować się z takim zleceniobiorcą, aby wykonał odpowiednie poprawki. W przypadku systemu gospodarczego, niezbędny jest osobisty nadzór nad budową i znacznie większe zaangażowanie, co pochłania dużo czasu.

Czasami okazuje się tak, że wybór kilku mniejszych zleceniobiorców pozwala obniżyć koszty nawet o 20%. Jest to jednak tylko metoda dla osób, które znają się na budownictwie i mają elastyczne godziny pracy, ponieważ często trzeba odwiedzać plac budowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną w Łodzi?

O wyborze firmy budowlanej w Łodzi bardzo często decyduje sama cena. Istotne jest jednak to, aby nie było to jedyne kryterium, pod względem którego wybieramy wykonawcę.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie przedsiębiorstwa budowlanego, wykształcenie pracowników oraz sprzęt, który wykorzystywany jest podczas budowy. Możemy także sprawdzić portfolio takiej firmy i przeczytać referencje byłych klientów. Pozwoli to znacznie szybciej podjąć właściwą decyzję.

Bardzo dobrym pomysłem jest także zapytanie znajomych, którzy już korzystali z takich usług i mogliby polecić sprawdzonego wykonawcy. W ten sposób będziemy mieli pewność, że zarekomendowana ekipa będzie pracować sumiennie, wybuduje dom w określonym harmonogramie i nie pozostawi bałaganu po skończonych latach.

Kierownik budowlany i inspektor nadzoru.

Każdy inwestor musi również pamiętać o tym, aby zatrudnić kierownika budowy. Jego głównym zadaniem jest pilnowanie porządku i planowanie konkretnych prac do wykonania. Jest on obecny każdego dnia na budowie, a nawet może pomóc wybrać firmę wykonawczą, ponieważ ma w tym kierunku doświadczenie i współpracował z wieloma przedsiębiorstwami w tej branży.

Oprócz kierownika potrzebny jest także inspektor nadzoru. Taki specjalista będzie pilnował nasze interesy i dopilnuje, aby wszystko przebiegło bez żadnych błędów. Pojawia się na placu budowy co kilka dni, aby sprawdzić zakończenie poszczególnych etapów prac.

Artykuł sponsorowany