Wygodne firany, których nie trzeba prasować

Firany

Na samą myśl o zawieszaniu firan robi ci się słabo ? Walka z żabkami, robienie zakładek,  konieczność prania i prasowania, sprawiają, ze rozważasz przejście na rolety?

Zanim ostatecznie zrezygnujesz z firan i pozbawisz swoje wnętrze uroku jaki nadaje mu zwiewna, dobrze dobrana gładka bądź wzorzysta firana sprawdź jakie tricki możesz zastosować, by wieszanie i utrzymywanie firan w czystości było dziecinnie łatwe.

Firany makarony na tunelu

Najmniej wymagający rodzaj firany. Dzięki tunelowi, zakłada się taką firanę dosłownie w kilka sekund po prostu przeciągając karnisz przez wszyty tunel z materiału. Żadnego upinania, stania na drabinie z wyciągniętymi w górę rękami i sprawdzania czy firana równo się zmarszczyła. PO prostu nasuwamy firanę i gotowe. Do tego, makarony nie wymagają prasowania a prać można je po prostu w pralce. By poszczególne frędzle firan się nie poplątały najlepiej złożyć firankę chwytając jej górną część w lewą dłoń i tworząc na ręce rulon z frędzli i taki pakunek włożyć do siatkowego worka służącego do prania bielizny. Po wyjęciu firany z pralki, naciągamy ją na drążek i gotowe. Gotowe firany makarony sprawdzą się zarówno jako firany na balkon, firany do kuchni jak i firany do pokoju dziecięcego czy salonu.

Żakardowe firany z taśmą marszczącą

Łatwe do założenia dzięki taśmie, proste w utrzymaniu w czystości, bo nie wymagające prasowania, a do tego tanie. Żakardowe firany to rozwiązanie dla leniwych Pań domu, które chcą mieć ładną dekorację okna a dodatkowo nie wydawać na nią majątku. Bogactwo wzorów firan żakardowych pozwala dopasować je do każdego typu wystroju okna.

Firany z woalu kreszowanego

Wydawałoby się, że woal zdecydowanie nie należy do tkanin, z których firany są wygodne. Mnie się dość łatwo, nadyma, wymaga upinania. Jeśli jednak uszyjemy firany z woalu kreszowanego z wszystą taśmą bądź nawet na maleńkich szelkach, które można nasunąć na karnisz, a dół obciążymy ołowianką, to takie firany nie będą ani trudne w założeniu ani nie będą wymagać prasowania (materiał jest już fabrycznie pomięty). To idealne rozwiązanie do mieszkań nowoczesnych.

Jak widać, firanki też mogą być nieskomplikowaną dekoracją okna, która nie wymaga nadmiaru pracy.