Zakup szalunków czy to faktycznie się opłaca?

Szalunki budowlane
Szalunki budowlane to rozwiązania, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę, niezależnie od tego, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy duży biurowiec. Obecnie najczęściej stosuje się gotowe szalunki budowlane, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Dlaczego warto je kupić? Kto powinien rozważyć zakup gotowych szalunków? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym charakteryzują się szalunki budowlane?

Szalunki budowlane to konstrukcje, których zadaniem jest podtrzymywanie betonu w określonej formie do momentu jego całkowitego związania. Można wyróżnić wśród nich między innymi:

– szalunki fundamentowe,

– szalunki stropowe,

– szalunki ścienne,

– szalunki słupowe.

Czym powinny charakteryzować się szalunki budowlane? Przede wszystkim wysoką wytrzymałością, co zagwarantuje utrzymanie konstrukcji do momentu związania betonu oraz uniemożliwi jego odkształcenie. W związku z tym popularnością cieszą się obecnie szalunki systemowe, które są nie tylko łatwe w montażu, ale również odpowiednio wytrzymałe. Sklejka szalunkowa zapewnia także wysoką trwałość, co sprawia, że szalunki mogą być użytkowane wielokrotnie.

Dlaczego warto kupić szalunki budowlane?

Rosnąca popularność szalunków systemowych sprawia, że coraz więcej osób przymierza się do zakupu gotowych szalunków budowlanych. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim dlatego, że jest to wysokiej jakości sprzęt, który może być użytkowany wielokrotnie. W efekcie prowadząc firmę budowlaną można liczyć na szybki zwrot z inwestycji. W tym miejscu warto również podkreślić, że wybór szalunków systemowych zdecydowanie skraca czas ich budowania, co optymalizuje również inne prace budowlane. Co więcej, w przypadku renomowanych producentów szalunków istnieje również możliwość dokupienia kompatybilnych systemów oraz dodatkowego osprzętu. W efekcie szalunki mogą być rozbudowane, co pozwala dopasować ich ilość do aktualnych potrzeb oraz specyfiki wznoszonego budynku. Za zakupem tego typu rozwiązań przemawia również bogata oferta sprzętu, która jest dostępna w szerokim zakresie cen.

Komu opłaca się zakup szalunków budowlanych?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie zakup szalunków systemowych to rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w przypadku firm budowlanych. Posiadając je nie tylko oszczędzają czas, który trzeba byłoby poświęcić na tworzenie od podstaw szalunków drewnianych, ale również są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo na budowie oraz szybkość wykonywanych prac. Jest to bardzo istotne z punku widzenia inwestora. Komu jeszcze może opłacać się zakup szalunków budowlanych? Przede wszystkim deweloperom, którzy systematycznie rozpoczynają kolejne inwestycje. Dysponując własnymi szalunkami budowlanymi mogą nie tylko zaoszczędzić na wynajmie tego typu rozwiązań, jak i uzyskać lepszą ofertę od podwykonawców. W tym miejscu warto również podkreślić, że deweloperzy, którzy budują domy według tego samego projektu mogą zakupić systemy szalunkowe dopasowane do potrzeb, co pozwoli cały czas korzystać z tych samych rozwiązań.

Gdzie kupić szalunki budowlane?

Rosnąca popularność modułowych szalunków budowlanych sprawia, że można je kupić w coraz większej liczbie miejsc. Warto jednak mieć świadomość, że wyłącznie zakup rozwiązań renomowanej firmy daje gwarancję jakości. Przykładem może być oferta firmy FW System, która obejmuje np. sprzedaż szalunków optima/optimax. Są to najwyższej jakości rozwiązania, które można łączyć i rozbudowywać, co pozwoli tworzyć konstrukcje dopasowane do konkretnego projektu. Warto również podkreślić, że szalunki te są zgodne z obowiązującymi normami. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, które powinno być priorytetem.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup szalunków budowlanych to rozwiązanie, które z pewnością może być opłacalne. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych potrzeb osoby, czy firmy, która go dokonuje. Warto jednak podkreślić, że skorzystać z niego może również inwestor indywidualny, który użyje szalunku wyłącznie jednokrotnie. Wynika to z faktu, że w przyszłości może odsprzedać szalunek, a chętnych z pewnością nie będzie brakowało.

maj 2022 *