Zalety inteligentnego ogrzewania domu

Inteligentne ogrzewanie jest dziś jednym z elementów wchodzących w skład inteligentnych domów. Tego typu rozwiązanie staje się w dzisiejszych czasach sprawą priorytetową, ze względu na oszczędności.

Warto więc zainwestować w system inteligentnego ogrzewania i cieszyć się z zalet, jakie przynosi swoim użytkownikom. A jest ich całkiem sporo, o czym opowie niniejszy artykuł.

Danfoss Link – system dla każdego

Atutem systemu Danfoss Link jest możliwość zastosowania go właściwie w każdym domu jednorodzinnym, a także w mieszkaniu. Dzięki wymianie termostatów  oraz instalacji panelu centralnego można zyskać realne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

System ten można także zastosować  w niewielkich biurowcach.

Plusy automatyki

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki możliwe jest  właściwe dostosowanie temperatury do potrzeb użytkowników Fakt, że nasze ogrzewanie jest regulowane automatycznie, dostosowując się do pory dnia, naszej obecności w domu (lub nieobecności w nim), szczególnych sytuacji rodzinnych (noworodek, osoba chora, alergik, etc.) sprawia, że system ten jest nie tylko komfortowy,  lecz także niezwykle użyteczny.

Co istotne, Danfoss Link pozwala na modyfikację ustawień zarówno za pomocą tradycyjnego panelu dotykowego, jak i w sposób zdalny, dzięki użyciu specjalnej aplikacji w telefonie. Ustawienie odpowiedniej temperatury jest rzeczą szybką i łatwą. Opcja zdalnego sterowania ogrzewaniem jest niezwykle  przydatna w nagłych sytuacjach, np. kiedy musimy wrócić szybciej do domu, gdy wracamy z wakacji zimowych, lub kiedy najzwyczajniej zapomnieliśmy wyłączyć grzejniki i chcemy zrobić to zdalnie.

Automatyka ta pozwala również na wprowadzenie rozmaitych programówogrzewania , a temperatura może być zróżnicowana we wszystkich pomieszczeniach.

Niezawodny system intuicyjny

Jedną z wielu zalet inteligentnego ogrzewania jest jego intuicyjność. W praktyce oznacza to, że system ten jest prosty w  obsłudze i zapewnia właściwy komfort cieplny. Prosty w obsłudze dotykowy panel lub też możliwość sterowania za pomocą aplikacji telefonicznej, to z resztą nie jedyne atuty Danfoss Link.  System ten posiada dodatkowo programy, które można bezproblemowo włączyć i stosować we własnym domu. Możliwe jest też dokonanie modyfikacji i stworzenie własnego programu, który w sposób jeszcze pełniejszy będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom.

Duże oszczędności

Wielką korzyścią o jakiej z całą pewnością można powiedzieć będąc użytkownikiem inteligentnego ogrzewania domu, są duże oszczędności, jakie można osiągnąć stosując je na co dzień. Z różnych obliczeń wynika, że w zależności od rodzaju stosowanego programu, oszczędności te sięgnąć mogą aż do 30 % w skali całego roku.

Można wymienić wiele korzyści, jakie przynosi użytkowanie inteligentnego ogrzewania:

  • oszczędność
  • komfort
  • elegancja i stylowość
  • nowoczesność
  • intuicyjność
  • prostota użytkowania
  • funkcjonalność

Korzyści te sprawiają, że warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązanie, jakim jest system Danfoss Link.