Zalety ogrodzenia palisadowego

Dostępne od bardzo wielu lat na rynku ogrodzenia palisadowe należą do grona najpopularniejszych ogrodzeń wykorzystywanych zarówno na terenach prywatnych, jak i komercyjnych. To sprawdzone rozwiązanie posiadające szereg zalet. Swoją nazwę ogrodzenia palisadowe zawdzięczają palisadzie, która stanowi tu podstawowy element. W dawnym budownictwie drewnianym pod pojęciem „palisada” kryło się specjalne ogrodzenie obronne zbudowane z pali o ostrym zakończeniu, wbijanych ściśle jeden przy drugim. Obecnie to wyrażenie nabrało zupełnie innego znaczenia – kojarzy się z nowoczesną formą ogrodzenia z metalu odznaczającego się bardzo wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Wszechstronny minimalizm

Ogrodzenia palisadowe wyróżniają się prostotą i elegancją. Ich minimalistyczny charakter doskonale pasuje do różnych stylów architektonicznych. Stanowią znakomitą alternatywę m.in. dla ogrodzeń kutych czy drewnianych, które ze względu na swą specyfikę nie wszędzie zdają egzamin. Duża uniwersalność i wygoda użytkowania predysponują ogrodzenia palisadowe do zastosowania na posesjach prywatnych, na terenach sportowych i przemysłowych oraz do grodzenia obiektów o innym przeznaczeniu, np. lotnisk, magazynów, szkół, parkingów, obiektów użyteczności publicznej itp.

Ogrodzenia palisadowe – funkcjonalność dla każdego

Ogrodzenia palisadowe dzielą się na pionowe i horyzontalne (poziome). Najczęściej wykonuje się je z ocynkowanych ogniowo profili stalowych, które dodatkowo są malowane proszkowo. W ten sposób powstaje solidna bariera chroniąca ogrodzenia przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, a tym samym przed rdzą. W kontekście funkcjonalności sposób i jakość zabezpieczeń odgrywają niezwykle ważną rolę – zwłaszcza w polskim klimacie, który bywa bardzo kapryśny. Gwarancja użytkowania przez długie lata oraz wytrzymałość to największe zalety ogrodzeń palisadowych.

Mocne i trwałe ogrodzenia palisadowe są łatwe w montażu – to kolejny ich atut. Wybór sposobu montażu jest uzależniony od różnych przesłanek, aczkolwiek zazwyczaj omawiane ogrodzenia są umieszczane na podmurówce betonowej bądź klinkierowej, można też posadowić je bezpośrednio nad gruntem na stalowych kształtownikach.

Ogrodzenia palisadowe a bezpieczeństwo

Konstrukcja ogrodzenia palisadowego sprawia, że świetnie zabezpiecza ono dom czy inny obiekt przed aktami wandalizmu i włamaniami. Wbrew pozorom sforsowanie go wcale nie jest takie proste, jak może się niektórym wydawać (w szczególności, gdy na danym terenie zastosowane są również inne zabezpieczenia antywłamaniowe). Ogrodzenie palisadowe może stanowić część tzw. inteligentnych systemów, przez co zwiększa się poziom bezpieczeństwa. Ponadto zapewnia ochronę przed silnym wiatrem oraz opadami – na te czynniki nikt nie ma wpływu, niemniej ich występowanie trzeba przyjąć za pewnik, wybierając rozwiązania minimalizujące ich skutki.

Ponadczasowa estetyka

Ogrodzenia palisadowe są dostępne w wariancie bez ramy oraz z ramą. Duże zróżnicowanie w zakresie wersji kolorystycznych ułatwia dostosowanie ogrodzenia do elewacji budynku – dzięki temu powstaje spójna i harmonijna całość, która pod względem wizualnym prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Nowoczesny design idealnie wpisuje się w trendy dotyczące wyglądu współczesnych nieruchomości. Klasyczne wzornictwo nie wychodzi z mody i zawsze jest chętnie wybierane przez klientów.

Ogrodzenia palisadowe – klasa sama w sobie

Kupując ogrodzenie palisadowe, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego jakość. Sposób wykończenia i klasa zastosowanych do produkcji materiałów są gwarantami komfortowego i bezpiecznego użytkowania ogrodzenia przez długie lata. Ogrodzenia palisadowe to wysoki standard ogrodzeń zapewniających posesji ochronę na odpowiednim poziomie, gwarantujących prywatność oraz wpływających na estetykę obiektu.