10 najpiękniejszych kolekcji płytek do łazienki w 2021 roku

Z reguły nie lubimy remontów, ale jeśli chcemy by nasze mieszkania były wygodne, funkcjonalne i po prostu ładne – co kilka lat większy lub mniejszy remont powinniśmy przeprowadzić. Jeśli już decydujemy się na remont, to zazwyczaj dotyczy on łazienki lub kuchni. Remont łazienki jest jednym z najtrudniejszych i najkosztowniejszych. W dodatku wymaga podjęcia strategicznych decyzji. Jedną z nich jest wybór płytek. Polskie firmy produkujące płytki stoją na najwyższym światowym poziomie jeśli chodzi o jakość wykonania i design. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą coś dla siebie. Co sezon oferta dotycząca kolekcji płytek jest inna. Jakie trendy obowiązują i będą jeszcze obowiązywać w bieżącym roku?

Dominującą kolorystyką jest ciepła żółć i stłumiona szarość. Charakterystyczna dla tego sezonu jest różnorodność rozmiarów i kształtów. W ofercie najlepszych polskich marek spotkamy płytki duże, małe, prostokątne, kwadratowe, o nierównych brzegach, cieniowane, imitujące drewno, beton, kamień. Jeśli ktoś woli inwestować w płytki zagranicznych producentów, to zyskuje dodatkowe możliwości. Oto dziesięć najpiękniejszych kolekcji płytek łazienkowych – oczywiście w subiektywnej ocenie.

Giornata Sabbia, Cerrad

Elegancja, spokój, ponadczasowość – tak można określić płytki drewnopodobne Giornata Sabbia, wpisujące się w obecny trend na rynku, nawiązujący do stylistyki rustykalnej. Doskonale imitują prawdziwe drewno, z jego skomplikowaną strukturą, pięknem, słojami i przekrojami. Matowa powierzchnia doskonale współgra ze światłem, które na nie pada, a porowata struktura daje złudzenie drewnianej patyny.

Mountain Ash, Tubądzin

Ponadczasową estetykę drewna oddają płytki z kolekcji Mountain Ash. Są idealnym odtworzeniem naturalnego drewna, zwierając jego zalety (ciepło, strukturę, niepowtarzalność) z trwałością ceramiki. Płytki drewnopodobne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród architektów i projektantów.

Arbaro Desert, Ceramica Limone

To płytki podłogowe o naturalnym wyglądzie, klasyczne i ponadczasowe. Jest to alternatywa dla naturalnych desek, które nie zdają egzaminu w pomieszczeniu narażonym na wilgoć. Ich dodatkową zaletą jest ciepły odcień, który wprowadza do wnętrza spokój i elegancję.

Black Pulpis Pol, Tubądzin

Tymi płytkami nie można się nie zachwycić. Projektantem kolekcji jest Maciej Zień, więc możemy być pewni, że to nazwisko firmuje elegancję, luksus i wyrafinowany styl. Dominującym kolorem jest głęboka czerń, poprzecinana nieregularnymi żyłami w barwach szaro-beżowych. Mamy wrażenie, że oglądamy marmur najwyższej jakości. Każda płyta wydaje się dziełem sztuki, którego nienachlane piękno dodatkowo wydobędzie światło.

Pietrasanta, Tubądzin

Marmur już w starożytności był synonimem luksusu i dobrego smaku. Wielkoformatowe płytki Pietrasanta ten luksus wprowadzają do naszej łazienki. Zachwycają idealnym połączeniem spopielałej bieli z szaro – beżowymi żyłkami. Są tak piękne, że stanowią główny punkt aranżacyjny łazienki. To wokół nich budujemy kolejne elementy wyposażenia. Płytki z tej kolekcji nie przytłaczają i nie dominują – jedynie nadają rytm.

Carpet Vestige, Aparici                                   

Jedni lubią elegancję i ponadczasowy szyk, inni uwielbiają bawić się strukturą, kolorem i w ten sposób stworzyć niepowtarzalny melanż. I to dla nich przeznaczone są płytki Carper Vestige. Kolekcja bazuje na stylistyce płytek patchworkowych, nawiązujących do metody łączenia wielu wzorów w jedną spójną całość. Dominują nieszablonowo wymieszane biele, zieloności i niebieskości. Tu nic nie jest oczywiste, a każdy kafel może być inny. Jednocześnie wszystko do siebie idealnie pasuje.

Heritage Mix, Gayafores

Heritage Mix hiszpańskiej firmy Grayafores to propozycja dla osób lubiących niespodzianki. Każda płytka to cztery połączone wzory. Są niejednoznaczne, kolorowe, inspirujące. Doskonale wyglądają w połączeniu z surowym betonem, bielą ścian lub metalem. Wprowadzą do łazienki niespokojny rytm flamenco.

X-rock, Imola

Płytki z kolekcji X-rock to surowe piękno. Są jasne o różnorodnych odcieniach szarości. Pozornie surowe i zimne przywołują spokój oraz łagodzą napięcia. Naśladując kamień są jak on mocne, tajemnicze, a jednocześnie surowo piękne.

Ash Silver, Ceramica Limone

Kolekcja Ash Silver to propozycja dla zwolenników chłodu betonu we wnętrzu. Płytki są melanżowo szare jak beton, ale ich lekko chropowata powierzchnia zmienia się pod wpływem światła wydobywając niejednoznaczne rysy, powtórzenia, linie. Zewnętrzna matowa warstwa idealnie imituje beton. Płytki perfekcyjnie komponują się we wnętrzach industrialnych, ale mogą być też wykorzystywane jako przerwanie, dysonans łazienki w stylu marynistycznym.

Noisy Whisper, Paradyż

Projektanci ubrań coraz częściej próbują swojej kreatywności w innych strefach użyteczności. Gosia Baczyńska sygnuje swoim nazwiskiem niepowtarzalne kolekcje firmy Paradyż. Noisy Whisper to kolejna nowatorska propozycja łącząca bogatą strukturę materiału z użytecznością ceramiki. Płytki z tej kolekcji zmieniają się, grają światłem, przypominają strukturą szlachetny kaszmir przełamany błyskiem cekinów.

Producenci płytek co sezon, bazując na podstawowych klasycznych kolekcjach, przygotowują nowe propozycje. Płytki proponowane wiosną 2021 są różnorodne, odważne, zaskakujące. Każdy klient może znaleźć propozycje dla siebie, zgodne z własnym poczuciem gustu i stylem urządzanej łazienki.

Autorka: Bogumiła Pierzchanowska

Artykuł sponsorowany