Jak wybrać meble dla dzieci? Garść wskazówek

meble dla dzieci

Wybór mebli dla dzieci może być trudnym zadaniem dla wielu rodziców. Nie tylko musisz znaleźć meble, które będą wygodne i bezpieczne dla dziecka, ale także muszą one pasować do aranżacji pokoju oraz osobowości malucha. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiednich mebli dla Twojego dziecka, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Pokój dziecka to miejsce wyjątkowe w każdym domu. Idealnie urządzony będzie znakomicie łączył podstawowe funkcje – miejsca do zabaw, kącika do nauki oraz wypoczynku i snu. Jak zatem umeblować pokój, który ma być z założenia funkcjonalny i wielozadaniowy, a poza tym musi wpisać się w gust dziecka? Poniżej znajdziesz kilka porad.

Idealne meble dla dziecka – wygodne i funkcjonalne

Najpierw zastanów się, jakie meble są potrzebne w pokoju Twojego dziecka. Wybierz przede wszystkim takie, które będą wygodne i funkcjonalne, a także solidnie wykonane. Jeśli pokój jest mały, wybierz meble, które będą wygodne, ale jednocześnie nie zajmą zbyt dużo miejsca.

Bezpieczeństwo to priorytet

Upewnij się też, że wybrane meble będą dla dziecka w pełni bezpieczne. Ważne, by nie miały ostrych krawędzi ani żadnych elementów, które mogą być niepraktyczne i wiązać się z jakimś ryzykiem. Meble dziecięce oraz młodzieżowe firmy Meblik z linii YOUNG są stylowe, bezpieczne oraz trwałe.

Powinny być stabilne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Upewnij się też, że są wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie zabawki i inne przedmioty, co ułatwi Twojej pociesze utrzymać porządek.

Stylistyka a osobowość dziecka

Meble powinny też pasować do wystroju pokoju – do koloru ścian i innych elementów. Wiele kolekcji praktycznych, solidnych i modnych mebli na wymiar znajdziesz w ofercie sklepu Meblik: https://www.meblik.pl. Mogą to być m.in. meble w stylu skandynawskim, romantyczno-rustykalnym, klasycznym, nowoczesnym.

Wiele dzieci ma już własny styl, kształtuje się u nich wyczucie estetyczne. Kilkadziesiąt kolekcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są m.in. meble z gładkimi oraz grawerowanymi frontami oraz korpusami w różnych kolorach.

Dużą popularnością cieszą się także meble modułowe z linii MODE. Kolekcja ta obejmuje kilkadziesiąt elementów, z których można stworzyć wybraną konfigurację i aranżację pokoju – bez względu na jego wymiary. Meble modułowe wyróżnia swoboda w projektowaniu przestrzeni, poza tym pozwalają na oszczędność miejsca. W dodatku Meblik udziela 7-letniej gwarancji na wymianę frontów i wady dotyczące materiałów oraz wykonania.