Tomek Rygalik na spotkaniu dla architektów

Muppetshop zaprasza na krakowskie spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz. Gościem specjalnym będzie Tomek Rygalik.

28 stycznia 2016 (czwartek) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dedykowane architektom i projektantom FORUM Designu. Muppetshop firma oferująca designerskie meble, dekoracje i akcesoria dziecięce uznanych światowych marek – Partner projektu – zaprasza na wydarzenie, którego motywem przewodnim będzie krzesło! IMG_0065

Na początku siedzieliśmy na drewnianych kłodach, potem wynaleziono kamienne narzędzia, i zaczęto robić proste meble, z czasem wciąż udoskonalane. Przez drewniane skrzynie, na których również siedzieliśmy, po krzesła zbijane z desek. Na przestrzeni czasu meble stawały się mniejsze i wygodniejsze, by w okresie biedermeier zacząć stosować zasady ergonomii. Wtedy Michael Thonet, przy użyciu swoich technik, zaczął wytwarzać krzesła na skalę przemysłową. Proces ten wciąż ewoluuje.

Rolę krzesła i siedzisk we wnętrzach, designie, i we wzornictwie przemysłowym poznacie Państwo podczas krakowskiego spotkania Forum Designu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomek Rygalik. Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów i twórca Studio Rygalik.

Wstęp wolny!

Tomek Rygalik

Tomek Rygalik – projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institite i Projektowanie Produktu na Royal College of Art. Prowadzi Studio Rygalik z siedzibą w Warszawie. Współpracuje z czołowymi markami na świecie, m.in.: z Moroso, Siemens, czy Ikea. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i nominacji, tj.: Desiger Roku 2015 IWP czy Icon Magazine Studio of the Year 2014. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP. Od 2010 pełni funkcję dyrektora artystycznego wiodących polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged.