5 powodów, dla których warto zainwestować w wiatę garażową

wiata garażowa

Własny samochód z pewnością poprawia komfort codziennego życia, jednak nakłada też na właściciela konkretne obowiązki. Jednym z ważniejszych jest dbanie o stan techniczny pojazdu, który decyduje o czasie jego eksploatacji.

To jeden z wielu powodów, dla których warto zastanowić się nad inwestycją w wiatę garażową. Jakie korzyści niesie zakup takiego produktu?

Czym wyróżniają się wiaty garażowe?

Wiaty garażowe są stosunkowo prostymi, wolnostojącymi obiektami, które w krótkim czasie można zamontować na swojej posesji. Producenci oferują je w wielu wariantach, począwszy od zwykłych blaszaków, po eleganckie konstrukcje drewniane.

Te drugie doskonale komponują się z ogrodem i naturalnym otoczeniem, a także doskonale pasują do domów szkieletowych.

Zaletą drewnianej wiaty garażowej jest wysoki poziom estetyki. Ponadto w ofercie firmy Wood&Play są dostępne modele wiat otwartych i zamkniętych, stylem i wzornictwem dopasowane do podobnych domków letniskowych, narzędziowych, a także małej architektury ogrodowej. Pozwala to stworzyć spójną zabudowę z wygodnym miejscem dla samochodu.

Zalety wiaty garażowej można mnożyć. Oto najważniejsze z nich.

Wiaty garażowe zapewniają ochronę samochodu przed czynnikami atmosferycznymi

Parkowanie pod przysłowiową „chmurką” z pewnością nie jest korzystne dla auta. Jest ono narażone na opady deszczu i śniegu, silne powiewy wiatru, który niesie piasek i inne zanieczyszczenia, a także nieustanny kontakt z wodą i solą podczas zimowo-wiosennych roztopów.

Natomiast latem, lakierowi szkodzą wysokie temperatury oraz bezpośrednie oddziaływanie promieni UV. Nie można też zapomnieć o wszechobecnych ptakach, które zanieczyszczają karoserię oraz o spadających liściach czy nasionach i żywicy z drzew.

Drewniana wiata garażowa zapewni skuteczną ochronę samochodu przed tymi czynnikami, a także przed kradzieżą pojazdu.

Pozwalają zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia samochodu

Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek opłacić roczną składkę ubezpieczenia OC. Jej wysokość zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest miejsce parkowania. Dlatego ważne jest, aby w miarę możliwości auto stało pod dachem.

Zakup wiaty garażowej rozwiąże ten problem, a wysokość składki znacznie się obniży. Być może koszt zakupu nie byłby atrakcyjny w stosunku do wysokości tej zniżki, jednak inwestor zyskuje jeszcze inne korzyści, które zwiększają tę opłacalność. Jedną z nich jest zaoszczędzenie na mechaniku, bo samochód parkujący w garażu rzadziej się psuje.

Umożliwiają przechowywanie narzędzi i sprzętu ogrodniczego

Jedną z wielu zalet drewnianych konstrukcji jest też wykorzystanie wiaty jako altany lub domku narzędziowego. Zamiast inwestować w kilka różnych budowli, można kupić jedną na tyle dużą, że zmieści się w niej auto i sprzęt ogrodniczy.

Jednocześnie drewniane wiaty garażowe Wood&Play bez problemu mogą być przystosowane do tej roli w sytuacji, gdy właściciele pozbędą się samochodu.

Zwiększają wartość nieruchomości

Wiata garażowa – bez względu na rodzaj – stanowią dodatkowy punkt na planie zabudowy działki. W efekcie podczas wyceny nieruchomości, podnoszą jej wartość. Oczywiście nikt nie inwestuje w wiatę tylko dlatego, żeby sprzedać ją z domem i gruntem.

Warto to jednak mieć na uwadze, nie tylko ze względu na możliwość sprzedaży w przyszłości, ale też na darowiznę, dziedziczenie czy bankową hipotekę. W takim ujęciu można więc potraktować zakup wiaty jako inwestycję kapitału.

Dostępne są w różnych rozmiarach i stylach, dzięki czemu można dopasować je do swoich potrzeb i gustu

Wymieniając zalety wiaty garażowej, nie można zapomnieć o różnorodności konstrukcji. Producenci oferują tysiące modeli wykonanych z blachy, płyt drewna, dostępnych w różnych wymiarach i wzorach, z pełnym i ażurowym zadaszeniem, ze ścianami i bez czy konstrukcji przyściennych.

Ogromny wybór pozwala na dopasowanie modelu do wielkości działki i jej aranżacji oraz do indywidualnych potrzeb. A jeśli nie ma miejsca na tradycyjną wiatę, można zdecydować się na ażurowy dach na podporach. Rolę osłony spełnią na nim pnącza, a całość pięknie zintegruje się z ogrodem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*