5 powodów, dla których warto zamieszkać w Łodzi

Właśnie kończysz studia, a może po latach pracy w jednej branży potrzebujesz zmiany? Błądzisz palcem po mapie – od Gdańska po Wrocław, aż w końcu… „A może Łódź?”. Odkryj ją na nowo, tym razem nie tylko jako turysta.

1. Nowe (i stosunkowo tanie) mieszkania z rynku pierwotnego

Łódź przyciąga nie tylko nowych mieszkańców z całej Polski, ale także inwestorów i deweloperów. Powodów jest kilka: świetna lokalizacja na mapie Polski i przystępne ceny (niższe niż w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście). Nowe mieszkania w Łodzi powstają w samym centrum miasta. W pierwszym kwartale tego roku wręczono klucze do wszystkich lokali nowo powstałego budynku na osiedlu Primo. Zakończenie drugiego etapu planowane jest na IV kwartał 2020 roku. Deweloper (firma PROFBUD) przewidział zarówno kameralne jedno- i dwupokojowe mieszkania, jak i przestronne lokale trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe.

2. Nowe miejsca pracy i nowoczesna przestrzeń biurowa

Powierzchni biurowych w Łodzi wciąż przybywa. Większość nowych Centrów Obsługi Biznesu znajduje się w Śródmieściu, w sąsiedztwie nowych inwestycji mieszkaniowych (co umożliwia mieszkańcom  dotarcie do pracy komunikacją miejską lub rowerem, pozwala rozładować korki i skrócić czas dojazdu do miejsca zatrudnienia).

3. W Łodzi dużo się dzieje!

Dziś Łódź to już nie tylko ulica Piotrkowska, która jest znana w całej Polsce (a nawet za granicą!). W Łodzi odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne, sportowe i biznesowe. Do Atlas Areny przyjeżdżają gwiazdy z całego świata. Choć starania miasta o organizację EXPO 2022/2023 zakończyły się fiaskiem, Łódź przegrała z Buenos Aires zaledwie sześcioma głosami! To dobra prognoza na przyszłość.

4. Atrakcyjne położenie na mapie Polski

Z Łodzi do Warszawy można dojechać w półtorej godziny. Do Poznania lub Wrocławia w dwie godziny, a do Krakowa czy Gdańska w niecałe cztery. Dzięki temu jeden weekend można spędzić na plaży w Gdyni, a następny nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. I to bez dodatkowych dni urlopowych!

5. Ciekawa architektura i dużo terenów zielonych

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Łódź przeszła prawdziwą metamorfozę. Zrewitalizowano wiele podupadłych willi i kamienic w centrum miasta.

Łódź to jednak nie tylko pofabryczna zabudowa, ale także wiele terenów zielonych. W bliskim sąsiedztwie mieszkań w Łodzi znajduje się m.in. Park 3 maja czy Park im. Stanisława Staszica. Na północ od miasta rozciąga się Rezerwat Przyrody Las Łagiewnicki.

Artykuł sponsorowany