Dlaczego rolety zewnętrzne to dobry pomysł na skuteczną ochronę dobytku?

rolety zewnętrzne

Bezpieczeństwo nieruchomości to sprawa priorytetowa. Wiedzą o tym osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którym okradziono sklep albo magazyn. To samo można powiedzieć o szkodach wyrządzonych przez przypadkowych wandali. Pancerne rolety zewnętrzne to jeden z lepszych sposobów na zabezpieczenie się przed taką ewentualnością. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Złodziej nie ma szans z roletami zewnętrznymi

Nowoczesne rolety antywłamaniowe to nie jakaś tam zwykła blacha na szynach. Produkty dostępne na Dopasujrolety.pl to kompleksowe systemy oparte na precyzyjnie wyselekcjonowanych, dosłownie najlepszych materiałach oraz konstrukcji, która jest łatwa w obsłudze WYŁĄCZNIE dla osób do tego uprawnionych. Pozostali… No cóż, pozostali muszą pogodzić się z faktem, że penetracja rolet zewnętrznych to nie taka prosta sprawa.

Potencjalny włamywacz czy nawet wandal, który ma ochotę porozbijać komuś okna, nie da rady pancernym roletom. Musiałby skorzystać z ciężkiego sprzętu i poświęcić na to zbyt wiele czasu, a to dałoby przewagę policji lub firmie ochroniarskiej. Współczesne rolety zewnętrzne są bowiem tak pomyślane, że otwarcie ich przemocą staje się po prostu nieopłacalne.

Sterowanie zdalne to udogodnienie dla przedsiębiorców

Od strony właściciela lokalu sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Warto wspomnieć, że najnowocześniejsze rolety zewnętrze posiadają zdalne sterowanie, co w sposób komfortowy pozwala obsługiwać system za pomocą pilota. Naturalnie, w dzisiejszych czasach nie brakuje też rozwiązań cyfrowych na tablet lub telefon komórkowy. Wystarczy do tego osobny sterownik z możliwością łączności bezprzewodowej. Może się jednak zdarzyć, że interesujący nas system antywłamaniowy nie będzie kompatybilny z owym sterownikiem. Dlatego zalecamy kontakt z fachowym konsultantem, który będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Rolety, które nie pozwolą zajrzeć do wnętrza domu lub biura

Poczucie bezpieczeństwa dotyczy wielu aspektów życia. Jeśli ktoś ma okna zaraz przy chodniku, wścibscy przechodnie mogą uprzykrzyć cały dzień. Każdy z nas ma prawo do osobistej prywatności, prawda? W gruncie rzeczy to samo dotyczy biur. Zdarza się bowiem, że pomieszczenia służbowe są niefortunnie usytuowane, co skutkuje ułatwionym dostępem do czyjejś pracy przez osoby niepożądane. To z kolei pozwala ewentualnym złodziejom na skuteczną inwigilację potencjalnych celów. Obserwacja zachowań pracowników, weryfikacja wartości wyposażenia… Rolety zewnętrzne pomagają w zabezpieczeniu się przed wzrokiem osób obcych i nieuprawnionych.

Inną rzeczą są sytuacje dnia codziennego, jak chociażby piłka, która została kopnięta zbyt mocno i wybiła szybę w pobliskim burze. Jeśli ktoś prowadzi firmę zaraz przy szkole, powinien przynajmniej rozważyć zastosowanie choćby podstawowych rolet zewnętrznych z oferty Dopasujrolety.pl. Dzięki nim będzie można na wiele lat uchronić okna przed szkodą.

Inne zalety rolet zewnętrznych

W zależności od rodzaju i przeznaczenia, rolety zewnętrzne mogą pełnić wiele funkcji dodatkowych. Produkty wykonane z najlepszych materiałów gwarantują całkowite zaciemnienie danego pomieszczenia. To pomaga uchronić pracowników przed nadmiernym upałem, zwłaszcza jeśli okna firmy są skierowane na słoneczną stronę. Latem to potrafi być prawdziwy problem, a klimatyzowanie pomieszczeń wiąże się przecież z dużymi kosztami. Rolety zewnętrzne pozwolą utrzymać komfort termiczny, a ich wieloletnia eksploatacja to grosze w porównaniu z rachunkami za klimatyzację.

W gruncie rzeczy to samo dotyczy izolacji akustycznej. Kiedy rolety są zasłonięte, wnętrza zostają odpowiednio wyciszone, co ułatwia skupienie i tym samym poprawia jakość pracy. Problem hałasu dotyka zwłaszcza tych przedsiębiorców, którzy mają pod oknami ruchliwą ulicę albo torowisko kolejowe. Zamontowanie rolet zewnętrznych to więc nie tylko naprawdę dobry sposób na złodziei, ale również radzenie sobie z hałasem.

Rolety zewnętrzne potrafią uatrakcyjnić budynek

Bez względu na to, czy interesują nas rolety podtynkowe czy natynkowe – pancerz rolety na elewacji budynku nie musi gryźć się z jego estetyką. Mowa zarówno o domach jednorodzinnych, jak i kamienicach w centrum miasta. Dopasujrolety.pl ma w ofercie szeroki wybór kolorów, które można dopasować do każdego obiektu. Poza tym, jak już wspomnieliśmy wcześniej, współczesne systemy antywłamaniowe nie przypominają drzwi z blaszaka. To w pełni funkcjonalne, ale i zgrabnie zaprojektowane mechanizmy. W żadnym wypadku nie będą razić brzydotą, a wręcz mogą pomóc uatrakcyjnić budynek wizualnie.

Poza tym kwestie estetyczne połączone z bezpieczeństwem na wysokim poziomie mogą zwiększyć wartość obiektu, który jest przeznaczony na sprzedaż. Różni klienci biznesowi z pewnością docenią taki atut, choć nie jest bezpośrednio uwzględniony w projekcie budynku. Zakup rolet zewnętrznych jest w takiej sytuacji inwestycją, o której konkurencja na rynku nieruchomości może nie pomyśleć.