Jak chcą mieszkać młodzi Polacy, czyli pokoleniowa zmiana priorytetów

Kawalerka czy trzy pokoje z aneksem? W centrum miasta czy na peryferiach? Na wybór mieszkania wpływa wiele czynników: liczba członków rodziny, sytuacja materialna oraz styl życia. Można jednak wyodrębnić kilka elementów charakterystycznych dla nowego pokolenia. Sprawdzamy, czym najczęściej kierują się młodzi Polacy przy wyborze mieszkania.

W poszukiwaniu najlepszego miejsca do życia

Szukając mieszkania, zwracamy uwagę nie tylko na cenę za metr kwadratowy, ale także na jego lokalizację, metraż, rozkład pomieszczeń, infrastrukturę osiedlową, oraz dodatkowe udogodnienia takie jak windy, komórki lokatorskie, miejsca parkingowe czy monitoring. Inne potrzeby mieszkaniowe będzie miała dwuosobowa rodzina, inne małżeństwo z kilkorgiem dzieci, a jeszcze inne osoby mieszkające w pojedynkę lub często podróżujące służbowo. To, co się nie zmieniło, to chęć posiadania własnego m4. To efekt przede wszystkim relatywnie wysokich cen wynajmu, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.

Poszukując idealnego miejsca do życia, korzystamy przede wszystkim z Internetu, jesteśmy wnikliwi i dociekliwi. Sprawdzamy dotychczasowe inwestycje zrealizowane przez danego dewelopera, zwracając szczególną uwagę na jakość i terminowość. Jakie jeszcze trendy są widoczne wśród młodych nabywców mieszkań?

Powrót do miast

Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję powrotu do miast. Mieszkanie w dużej aglomeracji determinuje styl życia. Ze względu na to, że zniknął podział na płeć pracującą i niepracującą (pracujemy wszyscy i to coraz więcej), czas dla rodziny i przyjaciół jest na wagę złota. Dlatego coraz chętniej poszukujemy mieszkań w dynamicznie rozwijających się dzielnicach, które gwarantują łatwy dostęp do głównych arterii komunikacyjnych oraz szkół, przedszkoli, sklepów czy przychodni.

Społeczność sąsiedzka

Nabywcy nowych mieszkań w Warszawie lub w innych dużych aglomeracjach to nierzadko osoby pochodzące z mniejszych województw. Zmieniając miejsce zamieszkania, chętnie nawiązują nowe kontakty i budują trwałe relacje z sąsiadami. Deweloperzy dbają o .to, aby lokatorzy mogli się identyfikować z miejscem zamieszkania. Dlatego w planach zagospodarowania przestrzennego można znaleźć doskonale zaprojektowane przestrzenie wspólne, tereny zielone, place zabaw czy siłownie pod chmurką.

 nowych mieszkań w Warszawie

Wysoka jakość i estetyka

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że mieszkanie to nie tylko miejsce do życia, ale także inwestycja na lata. Dlatego powinno być komfortowe, funkcjonalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Popularność nowych inwestycji powstałych przy współpracy z najlepszymi polskimi i zagranicznymi architektami i urbanistami wskazuje na to, że potrafimy docenić nieprzeciętną architekturę.

Wybierając miejsce do życia, zwracamy uwagę nie tylko na spójność architektoniczną, szczególnie ważną w przypadku inwestycji kilkuetapowych, ale także na wysoką jakość wykończenia: elewacji, przestrzeni wspólnych oraz konkretnych pomieszczeń. Stawiamy na lepsze gatunkowo materiały, które przetrwają próbę czasu. W nowoczesnych pomieszczeniach wciąż królują otwarte wnętrza w stylu skandynawskim, które pozwalają optycznie powiększyć nawet mieszkania o niewielkim metrażu. Coraz częściej możemy spotkać salon połączony z aneksem kuchennym, a nawet sypialnię otwartą na łazienkę. Usługą, która dopiero rozwija się na gruncie polskim, jest powierzenie wykończenia mieszkania dekoratorom wnętrz. Jakość i nowoczesność idzie w parze z wysoką wartością startową mieszkania z rynku pierwotnego, która zaprocentuje w przyszłości.

artykuł sponsorowany