Co warto wiedzieć o budowie domu pod klucz?

Budowa domów pod klucz

Budowanie domów to niemałe przedsięwzięcie. Dla wielu z nas zbudowanie własnego lokum jest najważniejszą inwestycją życia. Realizacja tego rodzaju inwestycji to konieczność przejścia przez kilka etapów, w tym załatwiania formalności oraz etapów dotyczących samej budowy. Jednym z nich jest budowa domu pod klucz.

1. Budowa domów pod klucz – co warto wiedzieć?

2. Zalety domu pod klucz

3. Różnica pomiędzy stanem deweloperskim a domem pod klucz

Budowa domów pod klucz – co warto wiedzieć?

Budowa domu od podstaw pod klucz to popularne sformułowanie dotyczące etapu końcowego inwestycji. Z góry przyjmuje się, że jest to stan wykończenia budynku, po którym pozostaje jedynie dom umeblować. Budowa domów pod klucz to często kompleksowa usługa, jaką oferują profesjonalne firmy budowlane będące generalnym wykonawcą. Domy pod klucz cieszą się wszystkimi podpiętymi instalacjami, w tym ogrzewaniem oraz urządzeniami sanitarnymi. Ściany w takim domu wykończone są gładzią oraz pomalowane, na podłodze znajdują się ułożone panele, parkiet bądź płytki. Stan pod klucz to także zamontowane grzejniki, drzwi wewnętrzne oraz parapety. W etap domu pod klucz wliczone jest również uporządkowanie terenu wokół domu.

Zalety domu pod klucz

Budowanie domów pod klucz to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które z braku czasu nie mogą pozwolić sobie na ciągłe sprawdzanie tego, co dzieje się na budowie. Budowa domu pod klucz przez profesjonalną firmę to znaczne ułatwienie dla osób zapracowanych. Nie trzeba zajmować się organizowaniem budowy, szukaniem podwykonawców czy zamawianiem materiałów. Firmy budowlane, które zajmują się budową domu pod klucz gwarantują odpowiednią koordynację całego procesu. Sprawia to, że na budowie nie ma żadnych niepotrzebnych przestojów. Co więcej, często korzystanie ze sprawdzonych firm budowlanych sprawia, że można wynegocjować całkiem dobre stawki materiałów budowlanych, co w przypadku indywidualnego klienta nie mogłoby być tak łatwe. Warto wiedzieć, że firma budowlana może liczyć na znacznie mniejszy podatek VAT, niż klient indywidualny.

Różnica pomiędzy stanem deweloperskim a domem pod klucz

Często w przypadku budowy domu mylone są dwa pojęcia – stan deweloperski oraz stan pod klucz. Warto wiedzieć, że stan deweloperski poprzedza dom pod klucz. Tak naprawdę nie ma precyzyjnie określonej definicji stanu deweloperskiego, gdyż często sami deweloperzy w umowach podają, jaki stan mogą zaoferować klientowi. Często jednak stan deweloperski to dom ocieplony, z balustradami, schodami, wstawionymi drzwiami wejściowymi oraz bramą garażową. Wnętrze domu w stanie deweloperskim jest zazwyczaj przygotowane do prac wykończeniowych.

Artykuł sponsorowany

Zostań Deweloperem – warsztaty i szkolenia stacjonarne znów w ofercie!