Kabina z brodzikiem czy prysznic walk in?

Kabina z brodzikiem

Zakup idealnego wyposażenia kąpielowego do łazienki to nie lada wyzwanie. Przy wyborze musimy uwzględnić wielkość łazienki oraz nasze preferencje. Decydując się na prysznic, warto przemyśleć jeszcze jedną ważną kwestię: kabina z brodzikiem czy nowoczesny model walk in? Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań? Które z nich wybrać?

Jakie są różnice?

Kabina prysznicowa z brodzikiem to ponadczasowe – jednak wciąż bardzo popularne – rozwiązanie. Na rynku przede wszystkim znajdziemy szeroki wybór kabin w zestawach z brodzikami. Producenci oferują modele prostokątne, kwadratowe, półokrągłe czy nawet pięciokątne. Inną opcją jest zakup kabiny i brodzika oddzielnie. Brodzik może być płytki, niski lub głęboki. Niektóre modele wyposażone są w specjalne siedziska, które mogą znacznie podnieść komfort kąpieli – zwłaszcza starszym lub schorowanym osobom. 

Kabiny walk in to nowoczesne, innowacyjne rozwiązanie. Jest to otwarty typ natrysku bez ruchomych elementów oraz drzwi. Prysznic nie wymaga brodzika. Wystarczy odpowiednio wyprofilowana podłoga.

Funkcjonalność przede wszystkim

Kabiny z brodzikiem są bardzo łatwe w montażu i komfortowe w użytkowaniu. Jeśli w domu mieszkają osoby starsze lub dzieci, warto postawić na niski brodzik, do którego łatwiej będzie wejść. Plusem wysokiego brodzika jest możliwość napełnienia go wodą i stworzenia „mini wanny”. W wysokim brodziku można kąpać dzieci lub zwierzęta, prać ręcznie lub myć różne elementy wyposażenia czy ozdoby – np. kwiaty żywe lub sztuczne. 

Prysznic walk in wyróżnia się minimalistycznym, nowoczesnym designem. Może nadać łazience oryginalny charakter. Kabiny walk in dzięki otwartemu wejściu są bardzo wygodne w użytkowaniu. Duża przestrzeń pozwala na montaż siedziska, panelu z hydromasażem lub półek na kosmetyki pielęgnacyjne.

Montaż prysznica walk in jest prosty. Wymaga jedynie postawienia ścianki prysznicowej oraz wykonania specjalnej wlewki w miejscu spływu. Niezbędny jest odpływ liniowy, który umożliwi wodzie prawidłowe spływanie. Ważne jest również to, żeby podłoga była odpowiednio wyprofilowana. 

Jaki prysznic wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wymiary, kształt łazienki oraz możliwości montażowe. Nie każde pomieszczenie można wyposażyć w kabinę walk in – szczególnie jeśli strop jest za niski i zbyt wąski. Prysznic z brodzikiem to świetne rozwiązanie do dużych, przestronnych łazienek. Kabina walk in doskonale sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach – może optycznie powiększyć przestrzeń. 

Przy wyborze prysznica należy również wziąć pod uwagę swoje preferencje. Kabiny walk in mogą dodać pomieszczeniom nowoczesnego charakteru. Pozwalają stworzyć w łazience designerski i stylowy pokój kąpielowy. Tradycyjne kabiny z brodzikiem są za to bardzo funkcjonalne. 

Szeroki wybór elementów wyposażenia do łazienek oferuje firma Bravat. W asortymencie dostępne są: 

  • kabiny z brodzikiem lub bez,
  • brodziki prysznicowe o różnych kształtach i wysokościach,
  • kabiny walk in.

Producent proponuje solidne, gustowne elementy wykonane z materiałów z najwyższych półek. Ponadczasowe akrylowe brodziki są bardzo eleganckie i wytrzymałe. Wyróżniają się perfekcyjnie gładką powierzchnią odporną na zarysowania, uszkodzenia czy zagrzybienie. Oferowane kabiny wykonane z solidnego szkła hartowanego pokrytego warstwą ochronną, a konstrukcje pryszniców – z aluminium. Szczegółowe opisy produktów dostępne są na stronie bravat.pl.

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany