Inteligentny osprzęt dla każdego domu

Bardzo często urządzając własne wnętrze nie przywiązujemy wagi do kwestii osprzętu elektrycznego. Jak się okazuje może on nie tylko wzbogacić i urozmaicić przeciętnie dotąd wyglądający salon, jadalnię, czy biuro. Może również znacząco podnieść komfort życia w domu, poprzez wykorzystanie funkcji, które dotychczas zarezerwowane były wyłącznie dla inteligentnego domu.

Do każdego domu

Inteligentny dom dotychczas kojarzony był z koniecznością wykonania nowej dedykowanej instalacji i dużymi kosztami. Okazuje się, że część z tych funkcji można otrzymać bez kucia ścian czy przebudowy całej instalacji. System Merten oferuje aż 175 funkcji sterowania. Jedną z głównych zalet systemu Merten jest możliwość zdalnego włączania i wyłączania oświetlenia przy użyciu tradycyjnych włączników. Wszystko oparte jest na systemie fal radiowych przekazywanych pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Taki odbiornik może być zastąpiony przez specjalny łącznik z funkcją odbiornika radiowego lub dedykowanego odbiornika, który może zostać ukryty w puszce instalacyjnej lub rozgałęźnej. Ponadto każdy odbiornik radiowy wzmacnia sygnał, a przez to zasięg się zwiększa. Co więcej do jednego odbiornika można podłączyć więcej niż jeden nadajnik, dzięki czemu możliwe jest sterowanie oświetleniem w wielu pomieszczeniach. W przypadku serii Merten pojedynczy przycisk może obsłużyć dwa niezależne źródła np. włączanie i wyłączanie światła. Do tej pory funkcje te obsługiwane były przez tradycyjny łącznik z dwoma przyciskami.

Dodatkową funkcjonalnością systemu jest możliwość sterowania za pomocą zdalnego pilota, który posiada bogate funkcje programowania dla poszczególnych włączników. Oprócz zwykłego włączania oświetlenia można również programować funkcje ściemniania światła oraz ustawianie tzw. scen czyli przyciemnianie niektórych żyrandoli lub pełne rozświetlanie. Wymienione urządzenia i funkcje mogą być również wykorzystane np. do sterowania żaluzjami (markizy czy rolety). System Merten sprawia, iż każdy może poczuć komfort, jaki dają inteligentne rozwiązania dla domu.

Wygoda i oszczędności

Bezprzewodowa seria Merten gwarantuje także wygodę użytkowania i oszczędności. Jedną z głównych zalet jest fakt, że w przypadku wykorzystania dostępnych funkcji nie ma potrzeby wymiany instalacji. Tym samym użytkownik unika konieczności kucia ścian, tynkowania i malowania, a w związku z tym ponoszenia dodatkowych dużych kosztów. W całym systemie Merten możliwy jest również dobór kolorów ramek. Niezależnie od tego, jaką ramkę wybierzemy, system będzie działał tak samo. Oznacza to, że użytkownik w przypadku wymiany ramki nie będzie ponosić dodatkowych kosztów związanych z dostosowaniem do użytkowanych funkcji.

Styl i elegancja

Dla osób, które są kreatywne i wykazują się pomysłowością, seria Merten to rozwiązanie, które zdecydowanie sprosta ich oczekiwaniom. Różnorodność form, kolorów, struktur daje duże pole do popisu przy urządzaniu wnętrza. Ponadto, seria ta idealnie sprawdzi się w domu, biurze czy hotelu. Biorąc pod uwagę różnorodność gustów oraz potrzeby użytkowników, wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Seria Merten jest idealnym sposobem na spersonalizowanie własnego wnętrza i dopracowanie go w najdrobniejszym szczególe.

Mocną stroną serii Merten jest też jej funkcjonalność. Dzięki możliwości dopasowania ramek, możemy sami skompletować odpowiedni dla nas osprzęt, łącząc go z metalowymi, drewnianymi czy szklanymi elementami. Dodatkowo, produkt ten określany jest, jako High End/Premium, co świadczy o jego wysokiej jakości. Specyfiką serii Merten jest fakt, że można ją podzielić na dwa systemy ramkowe: system-M (M-Smart, M-Plan, M-Elegance Szkło, M-Elegance Drewno, M-Elegance Metal) oraz system Design (Artec i Antique).

Możliwość rozwoju systemu

System Merten posiada również możliwość łączenia z nowoczesnymi technologiami takimi jak technologia radiowa czy KNX (inteligentny budynek). Merten to nie tylko włączniki, to całościowy system pozwalający w łatwy i przyjemny sposób sterować domowym środowiskiem. Zalicza się do tego rozwiązania związane ze sterowaniem oświetleniem, gniazdami i łącznikami, VDI, sygnalizacją. Dodatkowo w systemie Merten możliwa jest instalacja czujników ruchu, które będą włączać oświetlenie tylko w przypadku ruchu. Czujnik ruchu podnosi komfort i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo – jest efektywny energetycznie i daje 20% oszczędności w kosztach energii w długim horyzoncie czasowym. Na korzyść systemu przemawia również łatwy oraz szybki sposób instalacji.