Gdzie najlepiej zakupić szalunki?

Właściwie dobrane szalunki są w stanie zoptymalizować czynności związane z realizacją danej inwestycji budowlanej. W związku z tym, kwestia tego gdzie je nabywamy ma duże znaczenie. Niniejszy artykuł ma za zadanie pomóc w określeniu cech odpowiedniego sprzedawcy tego produktu.

1. Sklep z opcją zamówienia darmowych próbek

Wiele renomowanych przedsiębiorstw zajmujących się m.in. sprzedawaniem szalunków umożliwia zamówienie ich darmowych próbek. Wówczas potencjalny klient ma do wyboru kilka modeli, które różnią się między sobą ilością nałożonych warstw, żywotnością (jednorazowy/wielokrotny użytek) i innymi parametrami. Pozwala to minimalizować sytuacje, w których konsument dokonuje wyboru niewłaściwego szalunku, ponieważ wcześniej nie miał możliwości praktycznego sprawdzenia innych jego wariantów.

2. Możliwość finansowania zakupów w postaci leasingu

Warto wspomnieć o firmie Baukrane, która proponuje klientom swojego sklepu finansowanie zakupionych tam szalunków w postaci leasingu. Inwestowanie jest elementarną częścią rozwoju w branży budowlanej, stąd też każda umowa tego typu przygotowywana jest w sposób indywidualny. Wówczas klient może liczyć na sfinansowanie nawet pełnej wartości szalunku z uwzględnieniem wygodnego dla niego harmonogramu płatności. Co więcej, zadbano o to, aby w ciągu całej procedury potrzebne były tylko niezbędne dokumenty finansowe, ograniczając ich ilość. Mowa tu o deklaracji PIT/CIT, zaświadczeniu z Urzędu Skarbowego potwierdzającego brak zaległości budżetowych, numer REGON/NIP, dowodzie osobistym i dokumentach rejestrowych firmy.

3. Dostęp do kadry technicznej i logistycznej

W kwestii wyboru sklepu dobrze jest rozeznać się w tym, czy oferuje on  dostęp do wykwalifikowanej kadry technicznej oraz logistycznej. Są oni bowiem cennym wsparciem dla klienta w kwestii selekcji konkretnego typu szalunku lub zestawu szalunkowego optymalnego dla danej inwestycji. Istotne jest również to, czy Klient ma możliwość przetransportowania nabytku bezpośrednio do niego, co z pewnością przełoży się na oszczędność jego czasu i pieniędzy.

4. Jakościowy sprzęt

Ostatnią, co nie znaczy najmniej istotną kwestią, jest oczywiście sama jakość szalunków. Niezależnie od typu szalunku, każdy z nich musi bezwzględnie spełniać normy – zarówno krajowe, jak i europejskie. Boleśnie bowiem jest wyobrazić sobie sytuację, gdy zakupione szalunki zbyt szybko się eksploatują, lub nie są w żadnym razie przystosowane do warunków budowlanych.