Dlaczego warto wymienić swój włącznik światła na dotykowy?

dotykowy włącznik światła

Projektując wnętrze naszego domu, często zapominamy o szczegółach. A przecież nawet niewielki, źle dobrany element wyposażenia, może rzucać się w oczy. Dlatego warto zadbać o detale, aby styl całego pomieszczenia był spójny. Nawet z pozoru wyłącznie użytkowe przedmioty, mogą stanowić również ozdobę. Tak właśnie jest z włącznikiem światła. Jaką opcję zatem wybrać, aby była funkcjonalna i uzupełniała wystrój?

Dopasuj włącznik oświetlenia do swojego wnętrza

Większość z nas nie zastanawia się nad włącznikiem światła. Ma on jedynie spełniać swoją rolę. Jednak może mieć on także designerski wygląd. Na szczególną uwagę zasługują włączniki dotykowe LIVOLO. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Do dziecięcego pokoju świetnie sprawdzi się włącznik w kolorze różu, a biel będzie pięknie prezentować się w łazience.  Fani klasyki z pewnością docenią szarości, czerń oraz beż. Dodatkowo włączniki posiadają dedykowane, pięknie wykonane szklane panele. Dzięki temu delikatnie połyskują, ale są także łatwe w czyszczeniu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ włączniki mają częsty kontakt z naszymi dłońmi, więc trzeba je przecierać jak najczęściej. W przypadku, kiedy w pomieszczeniu znajduje się duża ilość oświetlenia, warto skorzystać z paneli przeznaczonych do wielu włączników. Będą one wyglądać znacznie lepiej niż te tradycyjne, skupione w dużej ilości na ścianie.

Do jakiego wnętrza sprawdzi się włącznik dotykowy?

Wydawałoby się, że włączniki dotykowe nadają się jedynie do nowoczesnych wnętrz. Jednak są one bardzo uniwersalne. Nie rzucają się w oczy, więc jeżeli dobrze dobierzemy kolor włącznika, z pewnością będzie on współgrał z wystrojem pomieszczenia. Włączniki dotykowe sprawdzą się oczywiście  w przypadku minimalistycznego stylu nowoczesnego. Jego głównym założeniem jest funkcjonalność i prostota, dlatego włącznik LIVOLO doskonale wpisze się w ten klimat. Jednak nawet w stylu klasycznym czy vintage, nie rezygnujemy przecież z nowoczesnych rozwiązań. Powinny być one jednak subtelne, aby nie gryzły się z całością. Tutaj również możemy wykorzystać włączniki dotykowe.

Dlaczego włącznik dotykowy jest bardziej funkcjonalny?

Wygląd to jedno, ale co z użytkowaniem? Tutaj włączniki dotykowe również wygrywają z tymi konwencjonalnymi. Oprócz oczywiście spełniania swojej podstawowej funkcji umożliwiają także regulację natężenia światła. Jest to bardzo przydatna opcja, która pozwala stworzyć odpowiedni klimat, ale przede wszystkim dopasować intensywność oświetlenia do Twoich potrzeb. Poza tym włączniki dotykowe są wykonane z tworzyw i komponentów wysokiej jakości, co zapewnia im trwałość na lata. Mimo zastosowania szklanej powierzchni nie są podatne na pęknięcia czy odkształcenia. Włączniki dotykowe są także bezawaryjne i łatwe w montażu. Podobnie jak w przypadku zwykłych włączników zasila je napięcie 230 V.  Włączniki dotykowe  sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku oświetlenia LED. To doskonała opcja dla nowoczesnych, ekologicznych domów. Obsługa włącznika jest niezwykle prosta i intuicyjna. Nie prawi ona problemu dzieciom, jak i osobom starszym.

Jak widzisz, zastosowanie włączników dotykowych jest niezwykle proste, ale daje też dużo możliwości. Regulacja światła jest niemożliwa przy wykorzystaniu tradycyjnych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest również nowoczesny design, który będzie doskonale współgrał z każdym wnętrzem. To inwestycja na lata, która z pewnością umili Ci codzienność.