Gdzie szukać dobrych plastikowych mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wypoczywać wśród zieleni i nie martwić się o przechowywanie oraz konserwację wyposażenia.

Tworzywo sztuczne jest o wiele prostsze w pielęgnacji od innych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli, w tym mebli ogrodowych. Wystarczy je przetrzeć szmatką zwilżoną wodą, a w przypadku silniejszych zabrudzeń użyć detergentu. Niestety nie wszystkie spełniają wysokie wymagania estetyczne. Dlatego dziś chcemy Państwu pokazać kolekcję interesujących mebli ogrodowych z plastiku proponowaną przez sklep Dominova.

Stoły do ogrodu i na taras

Wybór stołu to pierwsza decyzją jaką powinniśmy podjąć podczas urządzania naszego wypoczynkowo – biesiadnego zakątka. Wielkość i kształt powinny być odpowiednie zarówno pod kątem miejsca jakim dysponujemy, jak też liczby osób jaka zazwyczaj przy stole zasiada. Dlatego na niewielkie tarasy, balkony, loggie należy wybierać mniejsze stoliki, po to by móc swobodnie przy nich zasiąść. Tu propozycje sklepu Dominova są bardzo zróżnicowane a w oko wpada zgrabny stół CLIP.

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego

Stół CLIP

Jest odpowiedni dla czterech osób. Jego wymiary to 80 x 80 cm. Został wykonany z polipropylenu z dodatkiem włókna szklanego. Dzięki nietypowym, antypoślizgowym nóżkom stolik nabiera ciekawego charakteru. Jego wysokość to 75 cm. Ażurowy blat stołu CLIP powoduje, że nie gromadzi się na nim woda deszczowa, wystarczy więc przed użyciem przetrzeć go zwilżoną ściereczką. Taki stolik ma również tę zaletę, że naczynia, które na nim stawiamy nie wpadają w szczeliny, co może być niebezpieczne w przypadku gorących napojów. Ażurowy stolik jest więc nie tylko wygodny w pielęgnacji ale również dużo bezpieczniejszy od stolików pokrytych deszczułkami. Stolik może też z powodzeniem funkcjonować jako wyposażenie kawiarni, ogródków restauracyjnych czy barów. W komplecie do stołu można od razu dobrać krzesła z tej samej serii. Do wyboru mamy dwa ażurowe modele. Bora oraz Costa Bistrot. Oba modele są wyposażone w antypoślizgowe stopki. Oba są wykonane z tworzyw sztucznych z dodatkiem włókna szklanego. Zarówno stół jak i krzesła są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych.

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego

Stolik ogrodowy Step

Okrągły stolik Step jest idealną propozycją dla dwóch osób, co sprawdzi się przy niewielkiej ilości miejsca np. na tarasie czy balkonie. Można z powodzeniem napić się przy nim kawy, a nawet zjeść kolację w miłej atmosferze otaczającej zieleni. Wielkość blatu to 60 cm średnicy. Blat jest perforowany, co zapewnia odpływ wody deszczowej z jego powierzchni. Stolik wykonany jest z tych samych materiałów z jakich wykonane są stoły typu CLIP.  Potrójna, antypoślizgowa nóżka pozwala na wygodne umieszczenie stóp i kolan pod stolikiem mimo ograniczonej ilości miejsca. Krzesła jakie można dobrać do tego stolika również nie powinny zabierać dużej ilości przestrzeni. Dlatego sprytnym rozwiązaniem będą składane krzesełka ZAC.

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego

Rozstaw nóg tych krzeseł po rozłożeniu to 45 x 51,5 cm. Po to by były bezpieczne w użytkowaniu składają się dopiero po naciśnięciu przycisku, co wyklucza ryzyko wypadku.

Zestaw mebli ogrodowych CLUB

Jeżeli dysponujemy dużą ilością  miejsca i lubimy przebywać w licznym towarzystwie to doskonałą propozycją zagospodarowania przestrzeni może okazać się zestaw CLUB.

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego

Składa się z obszernej, trzyosobowej sofy oraz dwóch wygodnych foteli. Do kompletu jest stolik, na którym można postawić poczęstunek dla gości. Zarówno sofa jak i fotele są wyposażone w system odprowadzania wody deszczowej. Wykonano je z wodoodpornego tworzywa sztucznego, które nie ulega odbarwieniu pod wpływem promieni słonecznych. Do kompletu można również dokupić miękkie i wygodne poduchy w kolorze beżowym.

Zestaw mebli ogrodowych CLUB doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Jego charakterystyczne, futurystyczne kształty, nadają przestrzeni niepowtarzalnego klimatu.    

Meble z tworzywa sztucznego w Dominova to doskonała propozycja dla osób ceniących komfort i jakość.