Grilluj bez względu na pogodę, czyli grille elektryczne do użytku domowego

Grillowanie powszechnie kojarzy się z okresem letnim – ciepłe dni i wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a unoszący się dookoła zapach pieczonych kiełbasek kusi nie tylko organizatorów grilla, ale i sąsiadów. Jeżeli tęskni się za smakiem grillowanych potraw w czasie zimy, można przygotować je w domu. Wystarczy, że posiada się grill elektryczny.

Ciesz się smakiem grillowanych przysmaków przez cały rok

Elektryczne grille stanowią alternatywę dla grillów na węgiel drzewny głównie z powodu możliwości wykorzystywania ich przez cały rok. Urządzenie można ustawić w kuchni, dzięki czemu nieistotna jest pogoda za oknem – grillowane potrawy można podawać nawet w sylwestra czy podczas karnawałowych spotkań z przyjaciółmi. Grille elektryczne mają wysoką moc, co sprawia, że są w stanie dobrze wypiec nawet duże kawałki karkówki czy nóżki z kurczaka. Ponadto wysoka moc urządzenia gwarantuje, że mięso będzie soczyste w środku i pozbawione tłuszczu.

Atutem elektrycznych grillów jest brak dymienia i otwartego ognia. Dzięki tej właściwości sprzęt można użytkować na balkonach budynków wielorodzinnych, na których zabrania się rozpalania tradycyjnego grilla węglowego. Potrawy grillują się na gorących płytach metalowych, które pokrywa nieprzywieralna powłoka, umożliwiająca przyrządzanie potraw bez dodatku tłuszczu.

 Zdrowe gotowanie 

Elektryczne grille sprawiają, że grillowanie jest zdrowsze. Węgiel drzewny spalany w grillach tradycyjnych powoduje, że na kiełbaskach, kaszance, rybie czy karkówce osadzają się substancje mogące wywoływać raka. Ilość tych substancji w dymie zwiększa się z powodu używania rozpałek w płynie i spalania kropli tłuszczu, spływających z rusztu na rozżarzony węgiel. Aby uniknąć osadzania się rakotwórczych związków na jedzeniu, powinno się używać aluminiowych tacek. W przypadku grillów elektrycznych taka konieczność nie występuje – brak dymu i rakotwórczych substancji umożliwia układanie przysmaków bezpośrednio na rozgrzanej płycie urządzenia.

Grillowanie potraw zmniejsza ilość tłuszczu w posiłkach. Elektryczny grill jest zatem urządzeniem, które poleca się osobom dbającym o linię. Tłuszcz z mięsa wytapia się i spływa do specjalnego pojemnika. Ponadto na grillu można przyrządzać wiele lekkich dań z warzyw i owoców, np. faszerowane cukinie i papryki, czy też deser z mango z dodatkiem miodu. Różnorodność dań, jakie można przygotować przy użyciu sprzętu sprawia, że jest ono niezastąpione w wielu kuchniach.