Kupno mieszkania od dewelopera – dobry wybór na każdym etapie

mieszkania od dewelopera

Zakup nowego mieszkania to niezwykle ekscytujące, ale także stresujące przedsięwzięcie ze względu na to, że praktycznie dla każdego jest to duża inwestycja. Warto więc działać rozważnie, by nie popełnić błędów przy wyborze dewelopera.

Takie błędy byłyby obarczone ryzykiem konieczności wniesienia o wiele większego wkładu pieniężnego, niż się tego spodziewamy lub też sprawiłyby, że nie bylibyśmy zadowoleni ze współpracy z deweloperem z Poznania czy innego miasta. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę na poszczególnych etapach realizacji transakcji z deweloperem z Poznania i okolic. Na rynku mamy wielu deweloperów, którzy starają się prześcigać pod względem atrakcyjności oferty, by przyciągać klientów. Co tak naprawdę kryje się pod zapewnieniami, że propozycja określonego inwestora jest najlepsza? Warto zawsze kierować się rozsądkiem, by wybrać dobrze.

Przed nabyciem nieruchomości

W chwili rozpoczęcie poszukiwania wymarzonej nieruchomości zwykle zaczynamy sprawdzać, który deweloper obecnie prowadzi jakąś inwestycję. Warto skontaktować się z kilkoma i zorientować się, kiedy konkretne bloki mają zostać oddane do użytku, a także ile można zaoszczędzić kupując mieszkanie na wczesnym etapie inwestycji. Koniecznie trzeba także uzyskać na piśmie, co wchodzi w skład ceny mieszkania. Czy otrzymamy dostęp do prywatnego parkingu, a może garaż? Jakie prace zostaną wykonane w mieszkaniu, zaś co trzeba będzie zlecić własnej ekipie? To ważne, ponieważ może decydować o potencjalnym zwiększeniu lub zmniejszeniu wydatków nawet o kilkanaście procent.

W trakcie kupowania

Warto przede wszystkim się zorientować, na ile deweloper pomaga w zawiłych sprawach formalnych. Obecnie jest to standard na rynku, nawet jeżeli inwestor załatwia za klienta formalności związane ze zdobyciem kredytu hipotecznego. Należy jednak się upewnić, czy takiej właśnie pomocy można się będzie spodziewać. Dobry deweloper to taki, który podczas kupna zadba o atmosferę poczucia bezpieczeństwa klienta i dopilnuje tego, by po prostu zostały dopełnione wszystkie formalności i to najszybciej i najsprawniej jak się da.

Po zakupie mieszkania

Kiedy już klient otrzymuje klucze do mieszkania, rola dewelopera wcale się nie kończy. Powoli zaczyna się remont, ale nabywca może zauważyć także pewne problemy, które nie istniały w czasie odbioru technicznego mieszkania, zaś obecnie się uwidoczniły. Jednym z takich problemów w nowych blokach jest zwykle pleśń, która wychodzi na niezbyt dobrze osuszonych ścianach. Oczywiście likwidacja takiej usterki należy do dewelopera, jednakże, by do tego doszło, klient musi mieć wszystko to zamieszczone w umowie. W innym wypadku deweloper, zwłaszcza taki, który nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami na rynku, może próbować wycofać się z pomocy. Oczywiście żaden inwestor, któremu zależy na zadowoleniu klienta, nie zostawi go samemu sobie z żadnym problemem, który może pojawić się w nowym mieszkaniu. Klient musi jednak pamiętać o tym, że czas na wskazanie wad ma przede wszystkim podczas odbioru technicznego i deweloper weźmie pod uwagę tylko naprawę usterek, które pojawiły się po tym czasie.

Artykuł sponsorowany