Hokery – trend w aranżacjach kuchni

Hokery

Trendy dotyczące urządzania wnętrz zmieniają się płynnie, ale zauważalnie. Mieszkania i domy urządzane w każdym kolejnym sezonie wyglądają nieco inaczej. Czy jest jakiś wspólny mianownik zachodzących zmian? Materiały budowlane są coraz droższe, a w efekcie rośnie koszt zakupu każdego metra kwadratowego nieruchomości – w połączeniu ze zwiększającymi się potrzebami użytkowników klaruje się główny priorytet: oszczędność przestrzeni.

Krzesła barowe

Nowoczesność często idzie w parze z wygodą. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu ergonomicznych i efektownych rozwiązań, by sprostać wymaganiom dzisiejszych klientów. Trend oszczędzania przestrzeni i łączenia pomieszczeń ma się bardzo dobrze i dyktuje warunki urządzania kuchni, jadalni i salonów. Wynikiem powstającego zapotrzebowania są niestandardowe meble, które coraz mocniej widać w projektach wnętrz. Jednym z przykładów takiego rozwiązania są krzesła barowe. Siedziska, używane do tej pory w barach i pubach, zajęły zaszczytną pozycję w prywatnych kuchniach, jadalniach i salonach. Znakomicie spełniają swoją funkcję przez całą dobę – towarzyszą nam zarówno przy spożywaniu posiłków, jak i ich przygotowywaniu. Niezależnie od tego, czy preferujemy szybkie śniadania, czy wolimy zasiąść na dłuższą chwilę i cieszyć się poranną kawą, krzesło barowe będzie wygodnym miejscem do rozpoczęcia dnia.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się krzesło barowe?

Krzesła barowe to bardzo pojemna kategoria – znajdują się w niej zarówno klasyczne drewniane krzesła z niskim oparciem i podparciem pod nogi, jak i nowoczesne tapicerowane hokery z metalowym wykończeniem. To zapewnia im uniwersalność – świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. W kuchni często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie blatu roboczego z wysokim stołem.  Przestrzeń łącząca różne funkcje pozwala zaoszczędzić miejsce – ten sam fragment może służyć do przygotowywania posiłku, a za moment stać się kącikiem do spokojnego wypicia kawy. Popularne są połączenia właśnie kuchni z jadalnią, w których krzesła barowe grają kluczową rolę.

Hokery rozgościły się także w pokojach dziennych. Zaaranżowany w salonie kącik do pracy może składać się z wysokiego blatu oraz właśnie krzesła barowego. Oprócz tego, że takie rozwiązanie nie zabiera zbyt dużo miejsca, często dodaje pomieszczeniu wyrazistszego wyglądu.

Krzesła barowe to nie tylko remedium na ograniczoną przestrzeń. To czasem pomysł na element architektonicznego projektu wnętrza. Wysoki stół ze stelażem ze szczotkowanej stali w komplecie z hokerami z takim samym metalicznym wykończeniem mogą być doskonałą podstawą do zaprojektowania jadalni w industrialnym stylu.

Hoker do kuchni – jaki wybrać?

Urządzanie mieszkania wiąże się z wieloma dylematami. Podjęcie przemyślanych decyzji jest szczególnie ważne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, gdzie estetyka powinna iść w parze z maksymalną funkcjonalnością.

Hokery doskonale spełniają te potrzeby. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli pasujących do rozmaitych stylów. Jeśli rozglądasz się za tego typu krzesłami, zobacz hokery w www.centrumkrzesel.pl. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając hoker do kuchni?

Istotnym aspektem jest funkcjonalność – warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska. Dzięki temu osoby o różnym wzroście będą mogły dopasować krzesło do swoich potrzeb. Równie ważne jest podstawka pod nogi, na której opieramy się, by usiąść – czy jest wystarczająco wytrzymała? I w końcu – czy cała konstrukcja stoi stabilnie zarówno podczas siedzenia, jak i schodzenia z hokera?

W drugiej kolejności wybieramy kolorystykę i design. W tym kontekście warto zainteresować się wytrzymałymi obiciami. Jeśli wybieramy skórę, sprawdźmy od razu zalecenia konserwacji. Jeśli natomiast decydujemy się na obicie z tkaniny, poszukajmy materiału wodoodpornego. Dzięki takim zabezpieczeniom mamy większą pewność, że zakupione meble posłużą nam przez dłuższy czas i będą ciągle świetnie wyglądać.

artykuł sponsorowany