Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz?

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz

Każdy, kto odebrał klucze od swoich nowych „czterech kątów”, staje przed dylematem, jak je urządzić, by były jednocześnie piękne i funkcjonalne, a przy tym nie zrujnowały naszego portfela. Od czego zacząć i gdzie szukać oszczędności – to tylko niektóre z pytań, jakie stawiają sobie świeżo upieczeni właściciele mieszkań. Coraz popularniejsze stają się obecnie usługi takie jak projektowanie apartamentów w Warszawie czy też zaaranżowania domu pod miastem. Dzięki pomocy architekta, będziemy mogli cieszyć się z przemiany deweloperskich pomieszczeń w przytulne mieszkanie, znaczenie szybciej, a z pewnością nie będzie nas to kosztować nerwów i poświęcania wielu godzin na samodzielne działania.

Kiedy warto rozważyć zatrudnienie profesjonalisty do stworzenia projektu wnętrza?

Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy architekta w sytuacji, gdy nie dysponujemy wolnym czasem. Planowanie i organizacja przestrzeni od stanu deweloperskiego do pełnego wykończenia, pochłania go bowiem niezmiernie dużo. Na ten etap składa się wiele analiz, przede wszystkim związanych z budżetem, ale również z rodzajem i jakością materiałów, jakie planujemy zastosować. Kolejnym argumentem przemawiającym za współpracą z pracownią, która ma w swej ofercie projektowanie apartamentów w Warszawie, jest brak spójnej koncepcji dotyczącej przestrzeni. Zarówno brak pomysłów, jak też ich nadmiar, może przysporzyć nie lada kłopotu podczas aranżacji. Architekt wnętrz, pomoże w uporządkowaniu wizji wszystkich przyszłych domowników i będzie w stanie zaproponować harmonizujące ze sobą rozwiązania. Projektowanie apartamentów w Warszawie stanowi wyzwanie również ze względu na metraż, jaki przyszło nam zagospodarować. Co prawda, wydaje się, że przestronne mieszkanie to ogromne pole do popisu kreatywności, ale oprócz ogólnych wyobrażeń, należy mieć na uwadze także ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni, wykorzystanie dodatkowych pomieszczeń np. na schowki czy szafy, oraz zachowanie głównego motywu i charakteru w każdym pokoju. Połączenie względów estetycznych oraz praktycznych wymaga niezwykłej wyobraźni przestrzennej, a jednocześnie zdolności analitycznych. Jeśli już na początku pojawia się problem z dograniem tych elementów, nie warto dalej łamać sobie głowy i z mozołem szukać rozwiązań w internecie – projektant odciąży nas w tych angażujących, a zarazem frustrujących, zadaniach.

Jak wybrać odpowiedniego projektanta wnętrz?

Większość biur projektowych posiada naprawdę szeroki wachlarz usług – od tworzenia wstępnego zarysu i wizualizacji pojedynczych pomieszczeń po kompleksową aranżację całej przestrzeni mieszkalnej wraz z usługą wykonania prac wykończeniowych. Przed ostatecznym wyborem osoby, która zajmie się naszym nowym lokum, należy zatem dokładnie sprawdzić ofertę pracowni i upewnić się, że w jej portfolio znajduje się również projektowanie apartamentów w Warszawie. Jeśli jest taka możliwość, warto także obejrzeć efekty pracy projektanta na żywo czyli po prostu odwiedzić mieszkanie, którego realizacją projektową zajmował się dany fachowiec. Niestety, to raczej opcja dostępna wyłącznie w przypadku wizyt u znajomych, którzy wcześniej korzystali z pomocy profesjonalisty. Dobrym pomysłem jest spotkanie z przyszłym architektem. Omówienie pomysłów i zapoznanie się z formą współpracy, jaką preferuje specjalista od aranżacji, da bowiem wstępny zarys tego, jak będą wyglądać dalsze relacje i czy odnajdziemy wspólny język na dalszych etapach.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz

Przebieg współpracy z architektem wnętrz 

Pierwszym elementem, zaraz po konsultacjach, w których ustalamy nasze preferencje w kwestii stylu, funkcjonalności pomieszczeń i budżetu, jest sporządzenie umowy. Powinna ona zawierać szczegóły dotyczące poszczególnych etapów projektowych oraz terminów ich przygotowania, a także formę rozliczenia usług. W dalszej kolejności, projektant, na podstawie informacji zebranych podczas „wywiadu”, sporządzi plany i rzuty, którymi będzie posiłkował się podczas tworzenia wizualizacji 3D. Wszelkie zmiany i propozycje są na bieżąco omawiane ze zleceniodawcami, dzięki czemu można uniknąć przykrych niespodzianek w takcie procesów wykończeniowych. Na koniec pozostaje kwestia realizacji – najlepiej skorzystać z usług firmy, która na co dzień współpracuje z zatrudnionym architektem i potrafi poprawnie zinterpretować plany. Finalnie możemy liczyć na pełną satysfakcje z osiągniętych wspólnie rezultatów.

Artykuł sponsorowany