Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania

Czy Twój pojazd brał udział w kolizji, w wyniku czego uległo uszkodzeniu? Jeśli tylko Twoja polisa OC jest aktualna – nie masz powodów do obaw i zmartwień. Dlaczego? Otóż Twój ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia Ci takiej kwoty odszkodowania, która będzie w stanie pokryć wszystkie koszty związane z naprawą Twojego samochodu, ale nie tylko. Poza kosztem części odszkodowanie powinno pokrywać także cenę robocizny pracowników z warsztatu. Niekiedy może jednak dojść do sytuacji, w której odszkodowanie zostanie znacznie zaniżone i w efekcie nie pozwoli pokryć w całości naprawy. Jak zatem ubiegać się o dopłatę do takiego zaniżonego odszkodowania? Sprawdź poniżej!

1. Dopłata do zaniżonego odszkodowania – jak o nią zawalczyć na własną rękę?

2. Kancelaria odszkodowawcza jako wsparcie w ubieganiu się o dopłatę

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – jak o nią zawalczyć na własną rękę?

Jeśli zastanawiasz się co zrobić, aby na Twoje konto trafiła dopłata do zaniżonego odszkodowania – jesteś w dobrym miejscu. Możesz zacząć od tradycyjnego sposobu, czyli wniesienia wniosku o dopłatę do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Możesz tego dokonać np. poprzez formularz reklamacyjny lub telefonicznie, poprzez rozmowy z konsultantem na infolinii. Praktyka dowodzi jednak, że ten sposób w wielu przypadkach okazuje się niestety nieskuteczny. Warto także ten krok podeprzeć udaniem się do TU w celu otrzymania wszelkich możliwych dokumentów, wobec których możesz zastosować odpowiednio mocne kontrargumenty, które pozwolą Ci wywalczyć dopłatę do takiego zaniżonego odszkodowania. Jeżeli jednak i to zawiedzie – wówczas alternatywnym rozwiązaniem jest udanie się do kancelarii odszkodowawczej, która specjalizuje się w prowadzeniu takich spraw.

Kancelaria odszkodowawcza jako wsparcie w ubieganiu się o dopłatę

Drugi sposób polega na skierowaniu swojej sprawy do kancelarii odszkodawczej, która zatrudnia doświadczonych specjalistów prowadzących sprawy takie jak Twoja. Jeśli jesteś ciekaw, jak przebiega taka procedura – wystarczy, że wypełnisz stosowny formularz, a wówczas dedykowany rzeczoznawca dokona wstępnej weryfikacji. Nie musisz obawiać się o dodatkowe koszty – taka analiza jest bezpłatna i przebiega w krótkim czasie. Dzięki temu zyskujesz informację zwrotną o tym, jakie są Twoje szanse na wygraną. Kolizja dostarcza z reguły wystarczającej ilości negatywnych przeżyć, dlatego warto podjąć wszelkie kroki, które pozwolą Ci uzyskać należną Ci kwotę odszkodowania, która pokryje wszelkie koszty związane z tym zajściem.