Kabiny prysznicowe warte uwagi

Wyposażenie eleganckiej i ergonomicznej łazienki, zwłaszcza przy ograniczonym metrażu bywa nie lada wyzwaniem.

Musimy między innymi zadecydować, czy wolimy kabinę prysznicową czy wannę albo jakie meble łazienkowe wybrać. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, obecnie na rynku jest naprawdę bardzo szeroki wybór. Możemy znaleźć kabiny kwadratowe, prostokątne, z brodzikiem lub bez czy o niestandardowych wymiarach robione na zamówienie. Dzięki temu każdy z nas, niezależnie od potrzeb, może zakupić kabinę idealnie pasującą do łazienki. Gdzie więc szukać kabin prysznicowych odpowiedniej jakości? Co wziąć pod uwagę przy jej zakupie? Przyjrzyjmy się najpierw szerokiej ofercie kabin REA, New Trendy oraz Sea Horse.

Szeroki wybór kabin REA

Firma REA jest znana i ceniona na polskim rynku już od kilkunastu lat. W swojej ofercie posiada nie tylko kabiny prysznicowe, ale ogólnie armaturę i ceramikę łazienkową oraz kuchenną. Szeroki wybór produktów, jak i wysoka jakość wykonania sprawiły, że firma REA szybko zyskała grono wiernych Klientów, które z roku na rok coraz bardziej się powiększa. Co ciekawe, jej produkty chętnie kupowane są nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Oferta firmy REA stale się rozszerza, a każdy nowy produkt pojawiający się w sprzedaży odpowiada najnowszym trendom i potrzebom. Szczególnie szeroki wybór mamy spośród kabin prysznicowych. Przede wszystkim REA oferuje kabiny prysznicowe o różnych parametrach, co pozwala nam dopasować je do wielkości łazienki. By zaoszczędzić dostępną przestrzeń, możemy wybierać spośród kabin przesuwnych, składanych lub typu walk-in.

Kabiny przesuwne

Kabiny prysznicowe przesuwne posiadają szklane drzwi przesuwające się w lewo lub w prawo. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych łazienek. Wykonane są z solidnego, hartowanego szkła oraz chromowanych profili aluminiowych, dzięki czemu są trwałe i w pełni bezpieczne. Drzwi prysznicowe zostały wyposażone dodatkowo w uszczelki, co chroni łazienkę przed jej zachlapaniem wodą i daje większy komfort użytkownikom kabiny prysznicowej.

Kabiny składane

Kabiny prysznicowe składane dają możliwość całkowitego złożenia drzwi i bocznych ścianek w stronę ściany łazienki. Dzięki temu zyskujemy sporo dodatkowej przestrzeni, co będzie świetnym rozwiązaniem w małych łazienkach. Te szklane elementy kabiny prysznicowej wykonane są z hartowanego szkła transparentnego o grubości 6 mm. Jest ono trwałe i bezpieczne, a przy tym nie zabiera cennej przestrzeni w łazience. Oprócz tego kabiny składane REA posiadają chromowane dodatki i magnetyczne uszczelki.

Kabiny typu walk-in

W ofercie firmy REA można też znaleźć kabiny typu walk-in. Są to ścianki prysznicowe ze szkła hartowanego o grubości 8 mm. Można je montować zarówno w prawym, jak i lewym rogu łazienki. W zestawie jest także element wzmacniający całą konstrukcję, który można przymocować do ściany bądź sufitu. Kabiny typu walk-in bez brodzika są bardzo minimalistyczne i nowoczesne. Łatwo też zadbać o ich czystość, gdyż nie posiadają ukrytych czy trudno dostępnych elementów.

Niestandardowe wymiary kabiny? Tylko New Trendy

Ale co wtedy, kiedy potrzebujemy kabiny prysznicowej wykonanej na wymiar, o niestandardowych wymiarach? Warto wtedy zapoznać się z ofertą polskiej firmy New Trendy, która działa na naszym rynku już od 2006 roku, a co za tym idzie, posiada spore doświadczenie i asortyment. Zresztą świadczy o tym również fakt, że produkty firmy New Trendy cieszą się ogromną popularnością na wielu rynkach zagranicznych.

Jak już wspomnieliśmy, firma New Trendy oferuje swoją pomoc również w zakresie nietypowych zamówień. Oprócz gotowych projektów, realizuje także indywidualne projekty i pomysły Klientów. W ofercie New Trendy znajdziemy kabiny kwadratowe, prostokątne, bez brodzika lub z nim, ale też w każdym dowolnym kształcie wskazanym przez nas. Dzięki takiej elastyczności i otwartości na sugestie oraz oczekiwania Klientów, firma New Trendy stała się jedną z najchętniej wybieranych do współpracy w realizacji tego typu projektów. Jeżeli zależy nam na zrealizowaniu indywidualnego projektu i nie chcemy, by ograniczały nas jakieś standardy, skorzystajmy z oferty New Trendy – na pewno się nie zawiedziemy!

Tradycyjne i nowoczesne kabiny Sea Horse

Wśród nas z pewnością nie brakuje miłośników tradycyjnych rozwiązań. Firma Sea Horse znana jest z szerokiego asortymentu zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych kabin prysznicowych. Taka różnorodność produktów sprawia, że bez względu na gust i upodobania, każdy z nas może znaleźć tu coś, co go urzeknie i okaże się dla niego praktycznym rozwiązaniem. W ofercie znajdziemy między innymi kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, dedykowane rodzinom z małymi dziećmi. Głęboki brodzik umożliwia napełnienie go wodą i wykąpanie dziecka w sprawny, bezpieczny i wygodny sposób. Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań atrakcyjna może się okazać linia Sigma, charakteryzująca się klasyką i elegancją połączoną z praktycznymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. We wspomnianej linii znajdziemy między innymi kabiny półokrągłe przyścienne, kabiny kwadratowe i prostokątne czy też kwadratowe bezprofilowe. Każdy produkt wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, przede wszystkim ze szkła hartowanego lub grafitowego oraz chromowanych dodatków i wykończeń.

Z kolei dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania powstała linia Easy In, wśród której prym wiodą wspomniane i omówione już wcześniej kabiny prysznicowe typu walk-in. Łączą one w sobie elegancję, minimalistyczność i praktyczność, czyli wszystko to, co jest potrzebne w każdej łazience. Urządzając swoją łazienkę, warto zapoznać się z ofertą firmy Sea Horse.

Chcesz kupić kabinę prysznicową? Co powinieneś wiedzieć wcześniej

Poznaliśmy już pokrótce asortyment trzech wiodących marek na polskim rynku, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, z naciskiem na kabiny prysznicowe. Jak widać, wybór jest naprawdę bogaty, a producenci stale starają się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich Klientów, rozszerzając asortyment o coraz to nowsze i bardziej zaawansowane produkty. Pełną ofertę kabin prysznicowych REA, Sea Horse oraz New Trendy tylko w sklepie tanaro.pl. Ale dla kogoś, kto nie ma zbyt dużej wiedzy na temat wyposażania łazienek, wybór kabiny prysznicowej spośród tak wielu modeli może nastręczać pewne trudności. Co więc wziąć pod uwagę? Jedną z podstawowych kwestii, jaką należałoby zapamiętać, i to nie tylko przy wyborze kabiny prysznicowej, ale w ogóle przy zakupie czegokolwiek, co ma nam posłużyć wiele lat, jest następująca zasada: niezadowolenie z produktu niskiej jakości trwa o wiele dłużej niż radość z niskiej ceny. Oznacza to, że chęć zaoszczędzenia przy zakupie chociażby kabiny prysznicowej może nieść za sobą rozczarowanie niską jakością produktu, a co za tym idzie, potrzebę częstych napraw, które również kosztują. Nigdy więc nie sugerujmy się niską, atrakcyjną ceną. Za kabinę prysznicową dobrej jakości trzeba zapłacić kilkaset do nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli nie mamy w danym momencie takiej kwoty, warto jeszcze poczekać, aż uzbieramy potrzebną sumę lub wziąć produkty na raty, zamiast szukać niepewnych okazji.

Jeżeli kwestię pieniężną mamy już opanowaną, musimy przed zakupem kabiny odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Te najważniejsze to: Jakich wymiarów ma być nasza kabina? Gdzie ją chcemy zamontować – przy ścianie czy w rogu? Czy ma posiadać brodzik, a jeśli tak, to czy zwykły, czy głęboki? W jaki sposób mają otwierać się drzwi prysznicowe – czy mają być rozsuwane, a może składane? Te, i podobne pytania pozwolą nam ustalić, jaki model kabiny będzie dla nas odpowiedni. A gdy już to wiemy, mocno zawęża nam się pole wyboru, co z kolei ułatwia dokonanie go. Nasze poszukiwania są wtedy doprecyzowane i konkretne, gdyż wiemy czego szukamy. Wtedy po prostu łatwiej podjąć decyzję. Oprócz ustalenia, jaki rodzaj kabiny potrzebujemy, warto też przemyśleć, z jakich materiałów mają być wykonane jej poszczególne elementy. Na przykład ścianki mogą być wykonane z akrylu, bądź szkła hartowanego. Trzeba pamiętać, że szkło hartowane jest nieco droższe, ale na pewno trwalsze niż akryl. Na czym więc bardziej nam zależy – na niższej cenie czy trwałości materiału?

Rozważenie takich kwestii pozwoli nam dokonać dobrego wyboru i zakupić idealną kabinę prysznicową do naszej łazienki!