Jaką szafę wybrać do wąskiego przedpokoju?

Wąski przedpokój jest trudny do zagospodarowania, dlatego często znajdują się w nim jedynie wieszaki na kurtki oraz niewielka półka na buty. Jeżeli nie przepada się za bałaganem, jaki tworzy się, gdy ubrania wierzchnie i obuwie znajdują się na widoku, warto zdecydować się na inne rozwiązanie. Aby w przedpokoju panował porządek, powinno się zadbać o to, by znalazła się w nim szafa. Jak wybrać szafę do wąskiego przedpokoju?

1. Jaki rozmiar szafy do przedpokoju?

2. Płytkie szafy są funkcjonalne!

W wąskim przedpokoju ma się jedynie kilkadziesiąt centymetrów do dyspozycji, gdyż funkcjonalność pomieszczenia zostanie zachowana jedynie, gdy będzie można swobodnie przez nie przechodzić. Z tego powodu duże, głębokie szafy nie sprawdzą się w ciasnych korytarzach. Jakie meble wybrać zamiast nich?

Jaki rozmiar szafy do przedpokoju?

Nie ma żadnych powodów, by rezygnować z posiadania szafy w wąskim przedpokoju. Mebel pomieści wiele ubrań wierzchnich, butów i różnych akcesoriów, z których korzysta się podczas zakładania kurtek i butów oraz po wyjściu z domu. Dzięki szafie korytarz będzie uporządkowany, a także wyda się przestronniejszy, gdyż zniknie z niego wrażenie zagracenia. Jeśli marzysz o szafie do przedpokoju, a korytarz w Twoim domu jest wąski, postaw na wąskie i płytkie meble.

Idealna szafa do wąskiego przedpokoju ma 40 cm głębokości. Płytkie szafy w ofercie Meblini spełniają ten warunek, dlatego są odpowiednie nawet do korytarzy o szerokości niewiele większej lub równej 100 cm. Dzięki temu płytkie szafy mieszczą wszystko, co powinny, a także umożliwiają pozostawienie swobodnego ciągu komunikacyjnego dla domowników.

Płytkie szafy są funkcjonalne!

Płytkie szafy są równie funkcjonalne co meble, mające 60 cm głębokości lub więcej. Szafy do 40 cm posiadają liczne półki, na których zmieszczą się czapki, szaliki, rękawiczki, a nawet ręczniki, czy pościel, na które brakło miejsca w komodach lub innych szafach. W meblach o głębokości do 40 cm montowane są wysuwane wieszaki, dzięki którym bez trudu pomieści się w nich nawet kilka grubych kurtek zimowych lub płaszczy. Taka szafa szczególnie dobrze sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, gdzie ważna jest dbałość o uporządkowanie przestrzeni. Wysuwany wieszak pozwoli w pełni wykorzystać głębokość szafy, dlatego jest praktycznym wyborem nie tylko do przedpokoju, ale również do innych pomieszczeń.

Jeżeli interesują Cię płytkie szafy do 40 cm głębokości, pamiętaj, że możesz umieścić je niemalże w każdym pomieszczaniu. Są to meble praktyczne nie tylko w przedpokoju, ale również w niedużym pokoju dziecięcym lub sypialni rodziców, wygospodarowanej z części dawnego salonu.