Jaki kolor ścian w sypialni?

kolor ścuian w sypialni

Postanowiliśmy przeprowadzić remont naszej sypialni. Oprócz mebli, ważne są także ściany. Jaki zatem kolor ścian wybrać do naszej sypialni? O tym wszystkim możecie przeczytać w naszym artykule. Gotowi? No to zaczynamy!

Kolorystyka sypialni   

Sypialnia stanowi miejsce, w którym chcemy się wyciszyć i odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń. Jej kolorystyka powinna być zatem wyważona. Nie oznacza to, że pomieszczenie to będzie nudne. Nie trzeba także rezygnować z intensywnych kolorów, ale wymagają one odpowiedniego wprowadzenia w aranżację pomieszczenia.        

Jakie kolory do klasycznej sypialni?   

W klasycznej sypialni stosowane są zazwyczaj spokojne kolory i zestawienia delikatnych odcieni. Jakie barwy wybrać? Doskonale pasuje do tego pomieszczenia pastelowy błękit, który wycisza i pozwala na odprężenie. Pięknie wygląda z białym, ale także kremowym kolorem. Ładnie prezentuje się także odcień miętowy, który wybierany jest zazwyczaj przez fanów pasteli. Bardzo często wybierany jest także beżowy. Stanowi on bardzo uniwersalną barwę. Z kolei pudrowy róż wprowadza do sypialni nutę romantyczności. Ładnie podkreśla oryginalność wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim. Innym kolorem dodającym harmonii i sprzyjającym wyciszeniu się jest pastelowa szarość. Ładnie współgra z meblami wykonanymi w stylu klasycznym.     

Jakie kolory do nowoczesnej sypialni?   

W nowoczesnych sypialniach często królują dość odważne zestawienia. Oczywiście zazwyczaj takie wnętrza urządzone są także z zachowaniem zasad umożliwiających ukojenie po ciężkim dniu. Nie oznacza to wcale konieczności rezygnacji z mocnych barw.   

W nowoczesnej sypialni mocny akcent zazwyczaj stosowany jest na jednej ze ścian bądź jej fragmencie. Innym wyjściem może być także sufit wykonany w ciemnej barwie. Fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie mocnej czerwieni na kawałku ściany. Dobry efekt daje także kolor antracytowy (ciemna szarość). Ładnie wygląda w połączeniu z jasną szarością lub białym. Warto także zastanowić się nad zastosowaniem turkusu. Świetnie sprawdza się w minimalistycznie wykończonym pomieszczeniu. Dodaje wyrazistości i rześkości.         

Finansowanie remontu sypialni

Postanowiliśmy przeprowadzić remont w naszej sypialni. W szczególności chcemy zmienić kolorystykę ścian. Jednak nie mamy wystarczających oszczędności, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Z tego względu zastanawiamy się nad dalszymi losami naszego planu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy porzucić nasze marzenia o remoncie? Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet (więcej informacji…) oferowane przez instytucje pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu bardzo istotne jest przeanalizowanie, czy pożyczki przez Internet nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu.