Jakie łóżko do sypialni wybrać?

 do sypialni wyposażone są w dodatkowe funkcje, przydatne zwłaszcza w przypadku mniejszych metrażowo pomieszczeń

Łóżko stanowi centralną część każdej sypialni. Wybierając mebel, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Istotne są zarówno wymiary łóżka, jak i materiał oraz styl, w jakim zostało ono wykonane. Nie bez znaczenia, szczególnie w przypadku mniejszych sypialni, pozostają również wszelkie dodatkowe funkcje. Jakie więc łóżka sypialniane wybrać, aby zapewnić sobie maksymalny komfort?

Szerokość, długość i wysokość, czyli jakie powinny być łóżka sypialniane

Wymiary łóżka do sypialni uzależnione są przede wszystkim od metrażu pomieszczenia. Jeżeli dysponujemy nieco większą przestrzenią, najlepiej zdecydować się na model 160×200 bądź 180×200. Nie przytłoczą one wnętrza, jednocześnie zapewniając nam pożądany komfort. W przypadku mniejszych sypialni doskonale sprawdzi się łóżko o wymiarach 140×200. Nadal będzie to mebel wygodny, ale nie zabierze zbyt wiele przestrzeni, a co za tym idzie, nie zmniejszy faktycznie i optycznie pomieszczenia. Co z wysokością? Siadając na łóżku, nasze stopy powinny swobodnie spoczywać na podłodze, a zgięcie w kolanach stanowić kąt prosty. Wybierzmy więc taką wysokość, aby wygodnie było się na nim położyć oraz z niego wstać.

Łóżka do sypialni a styl wnętrza

Każdy z nas ma inny gust oraz wizje w kwestii tego, jak ma wyglądać jego wymarzona sypialnia. Jedni urządzają wnętrze w minimalistycznym, bardziej zachowawczym stylu, inni decydują się postawić na aranżację glamour. Niezależnie od preferencji, wybierając łóżko, musimy jak najlepiej dopasować je do pomieszczenia. Do jasnej sypialni doskonale sprawdzi się model w odcieniu bieli czy beżu. Uzupełniony poduszkami oraz pościelą w tym samym kolorze stworzy spójną, miłą dla oka aranżację. W przypadku ciemniejszych ścian czy podłóg możemy postawić natomiast na kontrastujące, mocne odcienie łóżek. Burgund, butelkowa zieleń czy granat pięknie wkomponują się we wnętrze, czyniąc go unikatowym oraz niezwykle eleganckim.

Dodatkowe funkcje łóżek do sypialni

Nowoczesne łóżka do sypialni wyposażone są w dodatkowe funkcje, przydatne zwłaszcza w przypadku mniejszych metrażowo pomieszczeń. Wiele modeli, szczególnie tych tapicerowanych, można zakupić z pojemnikiem na pościel, bądź wysuwanymi szufladami. Pozwala nam to zaoszczędzić nieco miejsca, a także odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń. Co więcej, niektóre łóżka sypialniane wyposażone są również w dodatkowe światła LED, które po uruchomieniu tworzą w pomieszczeniu niezwykle klimatyczną, romantyczną atmosferę.

Łóżka tapicerowane do sypialni

Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli łóżek do sypialni. Prym wiodą meble tapicerowane, cenione ze względu na bogatą ofertę tkanin obiciowych oraz szeroką gamę rodzajów wezgłowi. Mnogość odcieni, zarówno tych bardziej subtelnych, jak i nieco ekstrawaganckich, oraz różne dodatkowe funkcje sprawiają, że każdy klient, niezależnie od stylu czy metrażu wnętrza, znajdzie model dla siebie. Co istotne, producenci łóżek sypialnianych, w tym firma Wajnert, oferują również możliwość personalizacji mebli. To my decydujemy o kolorze, tkaninie obicia czy innych właściwościach wybranego modelu. W rezultacie otrzymujemy wysokiej jakości wygodne łóżko sypialniane, które zostanie z nami na lata.