Najnowszy hit sezonu: wanny wolnostojące jako podstawa modnych łazienek

wanny wolnostojące
Wanny wolnostojące, fot. VIVERTO

Przez ostatnie kilkanaście lat w remontowanych łazienkach prym wiodły przede wszystkim prysznice jako synonim praktyczności i użyteczności. W tym sezonie widać znaczną zmianę tendencji i to właśnie wanny wolnostojące są najchętniej wybieranym produktem w tej kategorii – niezależnie od tego, czy wybierający je posiadają dom czy mieszkanie. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, dlaczego warto rozważyć ich zakup także do twoich czterech ścian!

Wanny wolnostojące – ich rodzaje i zalety

Produkty, jakimi są wanny wolnostojące można podzielić na kilka rodzajów w zależności od ich położenia, kształtu czy materiału. W niniejszym tekście skupimy się przede wszystkim na pierwszym aspekcie. Dwoma najpopularniejszymi rodzajami takich wanien ze względu na ich położenie i montaż są klasyczne wanny wolnostojące oraz przyścienne. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że można je obejść z każdej strony, co sprawia, że często stanowią główny element łazienki. Wiąże się to zwykle z tym, iż nadają się one przede wszystkim do większych pomieszczeń, które dzięki umieszczeniu takiego elementu zamieniają się w luksusowy pokój kąpielowy. Stawiając w swojej łazience, np. wannę wolnostojącą Rita MRM-WA-000 157×70 Marmite możemy być pewni, że cała przestrzeń nabierze wizualnej lekkości i elegancji. Innym rodzajem są wanny wolnostojące przyścienne, które ze względu na swoją budowę sprawdzą się zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach. Pozwalają w ten sposób zachować walory estetyczne, nie tracąc przy tym dodatkowych centymetrów powierzchni. Produkty takie jak wanna wolnostojąca przyścienna Emilia S 150×75 Emporia są poza tym bardzo praktyczne, ponieważ dzięki temu, że część wanny przymocowana jest do ściany nie będzie się po tej stronie gromadził brud i osad.

wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca. fot. VIVERTO

Jak dobrać wanny wolnostojące do różnych stylów wnętrzarskich?

Dzięki minimalistycznemu wyglądowi oraz prostym kształtom wanny wolnostojące stanowią produkt, który nadaje się praktycznie do każdego stylu aranżacji. Całość dopełniają pozostałe elementy, które nadają ton pomieszczeniu. Przykładowo, jeśli marzy ci się łazienka w stylu glamour to warto postawić na jasne płytki, np. z marmurowym wzorem oraz złote elementy, jak uchwyty do szafek czy baterie umywalkowe i wannowe. Ciekawym akcentem będą także duże lustra z ozdobną ramą. Fani nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń z pewnością ucieszą się z faktu, iż wanny wolnostojące idealnie wpasowują się także w taki klimat. Popularnym zabiegiem w tym przypadku jest postawienie na czarne dodatki, które świetnie kontrastują z białymi płytkami. Ostatnio modnym zabiegiem w takich pomieszczeniach jest umieszczanie w nich okrągłych luster z podświetleniem. Jeśli natomiast wolisz bardziej przytulne aranżacje z pewnością spodoba ci się styl skandynawski, który łączy w sobie naturę oraz funkcjonalność. Tutaj najlepiej sprawdzą się płytki ze strukturą imitującą drewno oraz ciepłe kolory znajdujące odzwierciedlenie głównie w dodatkach. Dzięki połączeniu tego, np. z wanną wolnostojącą Goya 160×70 Besco twoja łazienka stanie się istną świątynią relaksu, w której będziesz chętnie przebywać.

Artykuł sponsorowany