Niezbędnik fachowca – najlepsze narzędzia dla dekarza

Pozwalają przyspieszyć pracę, czynią ją bezpieczniejszą i bardziej komfortową. Przedstawiamy najciekawsze narzędzia dla dekarza, które ułatwiają realizację każdego zadania.

Analizujemy najciekawsze propozycje wyróżniających się producentów. Na które warto zwrócić uwagę?

zszywacz akumulatorowy

Zszywacz akumulatorowy

Novus J-214 EA to pozbawione przewodu elektronarzędzie, które pozwala na wbijanie tak zszywek, jak i sztyftów (14 mm). Umieszczony w rękojeści akumulator litowo-jonowy nie przeszkadza w pracy, a okienko podglądu zapewnia możliwość kontrolowania stanu zszywek.

– Kolejnym atutem zszywacza jest płynna regulacja siły wbijania, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość perfekcyjnego dostosowania głębokości osadzania sztyftu lub zszywki – mówi Radosław Koźba, product manager w Lange Łukaszuk.

Wiertarko wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka

Do wiercenia i wkręcania wykonywanego w trudno dostępnych miejscach lub wymagającego trzymania narzędzia w górze warto wybrać wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Kress 108 ALS. Stosunkowo lekkie, dwubiegunowe elektronarzędzie stworzono z myślą o średnich i lekkich pracach montażowych, wierceniu w drewnie i stali. Sprzęt wyposażono w zabezpieczenie elektroniczne, chroniące przed przegrzewaniem i przeładowaniem baterii, co umożliwia niezwykle wydajną i bezpieczną pracę. Dodatkowo 18 ustawień sprzęgła pozwala dobrać idealną siłę wkręcania, a system ASL (automatyczna blokada wrzeciona) umożliwia wymianę osprzętu w uchwycie wiertarskim jedną ręką.

Zgrzewarka

Doskonałym wsparciem przy układaniu papy dachowej jest zgrzewarka Steinel HG2620 LCD z osprzętem do zgrzewania miękkiego. Charakteryzujące się nowoczesnym designem i stworzone na bazie ulepszonych podzespołów elektronarzędzie jest niezwykle mocne (2300 W, silnik indukcyjny) i wydajne. Płynna regulacja temperatury pozwala idealnie dobrać jej wysokość (zakres od 50 do 700 stopni C), a niska waga (niewiele ponad 800 gramów) sprawia, że praca odbywa się niezwykle wygodnie. – Co istotne, elementy elektroniki wewnątrz zgrzewarki pokryto wodoszczelną izolacją, co umożliwia pracę na zewnątrz budynków – mówi Radosław Koźba. W oferowanym zestawie do zgrzewania otrzymujemy dodatkowo dwie dysze płaskie (20 i 40×2 mm) oraz wałek dociskowy łożyskowany.

szlifierka kątowaSzlifierka kątowa

Cięcie, szlifowanie, konserwacja i przygotowanie powierzchni pod dalszą obróbkę – szlifierka kątowa Panasonic PA EY 46A2 LS2G imponuje wielofunkcyjnością. Nie wymagająca dodatkowego osprzętu, stosunkowo lekka (2,35 kg) szlifierka charakteryzuje się smukłą obudową, doskonałym balansem i minimalnymi wibracjami, co nabiera znaczenia przy długotrwałej pracy. Wyposażona w dwie wymienne baterie Li-ion o pojemności 4200 mAh każda zapewnia prędkość obrotową na poziomie 10 000 obrotów na minutę (bez obciążenia). Warto również zwrócić uwagę na dość krótki czas ładowania – tryb roboczy osiąga już po 55 minutach, a pełny w niewiele ponad godzinę.

nożyce do blachyNożyce do blachy

W codziennej pracy z blachą świetnym wsparciem są nożyce do blachy Wolfcraft 4027000. Ergonomiczne i niewielkie narzędzie znakomicie leży w dłoni dzięki zastosowaniu uchwytów wykonanych z 2-komponentowego, antypoślizgowego tworzywa. Nożyce umożliwiają doskonale proste cięcia, a zastosowane mikrozazębienia w szczególnym stopniu ułatwiają nacięcia na gładkich powierzchniach blaszanych. Co ciekawe, nożyce wyposażono w mechanizm pozwalający na ich otwieranie jedną ręką.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej
i oświetleniowej.
Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.