Pomoc godna olimpijskiego medalu

W dniach 18-21 sierpnia, gdy oczy kibiców na całym świece zwrócone były jeszcze w stronę Rio, na stadionie lekkoatletycznym AWF w Warszawie rozegrane zostały VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2016”, na starcie których stanęły dzieci i młodzież dotknięte chorobą nowotworową. W wydarzenie – organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń – po raz kolejny zaangażowała się warszawska spółka budowlana RD bud.

rd_bud_onko_olimpiada_2016_00

Fundacja Spełnionych Marzeń” powstała z potrzeby niesienia pomocy, ale także osobistych przeżyć jej założycieli, którzy po długiej walce z chorobą nowotworową stracili 11-letniego synka. Już od 14 lat organizacja wspiera swoich małoletnich podopiecznych, którzy właśnie stają do konfrontacji z  tym trudnym przeciwnikiem, starając się urzeczywistnić ich marzenia o powrocie do zdrowia. Głównym celem organizacji jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Wspierana przez firmę RD bud „Onko Olimpiada” jest jedną z wielu inicjatyw, które dają siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby. Tegoroczna edycja jest już szóstą w historii tego wyjątkowego wydarzenia.

onko3Podobnie jak w świecie sportu zawodowego, rywalizację poprzedziła tradycyjnie ceremonia otwarcia, a jej punktem kulminacyjnym było rozpalenie znicza olimpijskiego. Podczas dwóch dni rozgrywek młodzi pacjenci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz wybranych z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Rumunii próbowali swoich sił w takich dyscyplinach jak m.in. biegi, skoki, pchnięcie kulą, pływanie, łucznictwo, piłka nożna, badminton, tenis stołowy czy wyścig na wózkach inwalidzkich. W sumie wręczono 280 medali. Polska reprezentacja z dorobkiem 180 „krążków” może mieć powody do dumy. Jednak to nie tytuły i nagrody były w tych dniach najważniejsze. Te niezwykłe zawody były dla wszystkich uczestników okazją do wspólnej zabawy, rozmów i celebrowania zwycięstwa nad chorobą.

onko olimpiadaWyjątkowych sportowców w rozgrywkach mocno dopingowała plejada polskich gwiazd, m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Agata Młynarska, Katarzyna Glinka czy Otylia Jędrzejczak. Ich zadaniem było także wręczanie medali zwycięzcom poszczególnych kategorii. Podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń aktywnie wspierała w zmaganiach również spółka RD bud, która trzeci raz z rzędu zaangażowała się w ten projekt.

onko 2

To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że kolejny raz możemy dokładać swoje cegiełki do sukcesu Onko Olimpiady, nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud, po czym dodaje: – Każdego roku w ramach wolontariatu pracownicy naszej firmy występują na zawodach w charakterze team-leaderów, roztaczając opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z różnych regionów Polski. Zainteresowanych taką formą pomocy w naszym zespole nie brakuje, bo wszyscy wierzymy, że warto spełniać nadzieje najmłodszych, szczególnie tych, którzy zostali zmuszeni przez los do podjęcia najcięższej z walk – walki o zdrowie. To od nich tak naprawdę uczymy się radości i doceniania każdej chwili życia.

 Onko-Olimpiada” to nie jedyny wymiar współpracy firmy RD bud z Fundacją Spełnionych Marzeń. W 2012 r. Generalny Wykonawca wsparł remont Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Oleandrów w Warszawie, w którym prowadzone są warsztaty terapii zajęciowej, spotkania grup wsparcia oraz sesje psychologiczne.