Poznaj zalety rolet i żaluzji przeciwsłonecznych

Rolety wewnętrzne

Tobie też doskwierają obecne upały? Masz już dość nieznośnej temperatury podczas pracy przy biurku. Zazwyczaj trudno jest określić ile jeszcze potrwa ten gorący okres, dlatego też lepiej nie czekać i zabezpieczyć swoje pomieszczenie już teraz. Podpowiadamy jak to zrobić!

Wszyscy już zdążyli odczuć negatywny wpływ upałów. Bezskutecznie szukamy schronienia w domach, w których temperatura niewiele różni się od tej na zewnątrz. Jeśli szukacie skutecznego rozwiązania to polecamy rolety i żaluzje przeciwsłoneczne. Odpowiednio dobrane będą służyć przez wiele lat, dodając również niepowtarzalnego wyglądu całemu wnętrzu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, z ich montażem poradzi każdy amator. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety rolet i żaluzji przeciwsłonecznych.

Rolety zewnętrzne

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały rolety zewnętrzne, które wykonane są z aluminium, stali lub drewna. Ich największą zaletą jest to, że całkowicie zamykają dostęp promieniom słonecznym do naszych domów. Świetnie zaciemniają pomieszczenia, dlatego są dobrym pomysłem w sypialniach. Do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych, lecz warto pamiętać o jednej zasadzie – im ciemniejsze rolety tym szybciej się nagrzewają. Osłony zewnętrzne powodują, że promienie słońca zatrzymują się przed oknem. Możemy także zamontować rolety w jasnych kolorach, które lepiej zabezpieczają nasze wnętrze przed przegrzaniem i pozwalają zachować jasność wnętrza.

Rolety wewnętrzne

Na rynku możemy znaleźć także rolety wewnętrzne, które są wykonane z różnego materiału. Warto pamiętać, że te, które mają nas chronić przed słońcem powinny być wykonane z tekstyliów np. poliestru. Decydując się na rolety z folii refleksyjnej mamy pewność, że nasze pomieszczenia nie będą się prawie w ogóle nagrzewały. Dzięki temu zmniejszy się także stopień naświetlenia. Jeśli bardzo zależy nam na przesłonach wykonanych z naturalnych materiałach, powinniśmy zaopatrzyć się w rolety podgumowane, dzięki którym niemożliwe będzie przedostanie się promieni słonecznych. Chcąc zabezpieczyć się przed nadmiernym światłem i ciepłem należy zwrócić uwagę na grubość i gęstość materiału przesłon stosowanych w roletach.

Żaluzje odbijające światło

Żaluzje odbijające światło

Żaluzje odbijające światło pozwalają swobodnie kontrolować ilość wpadania światła do wnętrza. Świetnie radzą sobie z niechcianymi promieniami słońca, a przy tym nadają budynkom nowoczesnego i oryginalnego stylu. Podobnie jak w przypadku rolet – ciemniejsza żaluzja szybciej się nagrzewa, ale wpuszcza mniej światła.

Dzięki oknom wyposażonym w tego rodzaju osłony, będziesz mieć pewność, że pomieszczenia w domu będą idealnie zabezpieczone przed nadmiernym oświetleniem i nagrzaniem. Teraz już żadne upały nie będą straszne!