Prezent dla miłośnika gór – jakie gadżety wybrać?

Miłośnicy leniwego wypoczynku przy hotelowym basenie lub zwolennicy kąpieli słonecznych i wylegiwania się na piasku nigdy nie zrozumieją, co takiego fascynującego jest w górach i górskich wędrówkach.

To po prostu trzeba kochać. Ten niepowtarzalny zapach górskiego schroniska, mozolne wspinanie się na mniejsze i wyższe szczyty, spacer graniami, moczenie nóg w lodowatym górskim strumieniu, widoki, które za każdym razem są inne. Góry nie są łatwym partnerem. Czasami meczą, wystawiają na próbę, są wymagające. A przecież uczucia, że zdobyło się kolejny szczyt, nie da się porównać z niczym innym. Ta wielka satysfakcja, że doszliśmy, że nasz trud się opłacił. Jeśli pokonamy swoje słabości i lenistwo, góry obdarzą nas niezapomnianymi przeżyciami, które zapamiętamy na lata. Oczywiście w góry należy wyjść odpowiednio wyposażonym i przygotowanym na wszelkie niespodzianki. Na szczęście można obecnie kupić mnóstwo gadżetów, które nie tylko ułatwią wędrówkę, ale mogą być nieoczekiwanym wsparciem na szlaku. A może warto pomyśleć, jaki prezent dla miłośnika gór byłby najlepszy? Oczywiście podczas górskich wędrówek najpotrzebniejszy jest plecak. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się plecaki solarne.

Plecak solarny
fot. Ministerstwo Gadżetów

Plecak solarny – to jest to!

Plecak solarny funkcjonuje dzięki cienkowarstwowym ogniwom słonecznym, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Energia jest magazynowana w bateriach, dołączonych do plecaka. Po co nam takie nowości? Współczesny turysta nie może obejść się bez różnych urządzeń elektrycznych, odtwarzaczy mp3 i przede wszystkim telefonów. Zachodzi jednak pytanie, gdzie takie urządzenia ładować, jeśli nie mamy dostępu do energii elektrycznej? Odpowiedzią jest właśnie plecak solarny. To naprawdę idealny pomysł na prezent dla pasjonata gór. Można zdecydować się na dłuższą wędrówkę bez obaw, że w trakcie kręcenia filmu krajoznawczego wyczerpie się nam bateria. Z plecakami solarnymi nie ma się czego obawiać. Wszystkie urządzenia można podłączyć i naładować swoje urządzenie. Plecak jest w takim przypadku nie tylko przedmiotem do przenoszenia ubrań i jedzenia, ale stacją ładującą. Dobrym pomysłem jest i to, że panel słoneczny można bez problemu odczepić i zostawić w domu, kiedy nie planujemy dłuższych wypraw.

Ładowarka solarna
fot. Ministerstwo Gadżetów

Ładowarka solarna

Góry potrafią być groźne dla beztroskich turystów, którzy lekceważą ich potęgę. Na wyprawę w góry trzeba się przygotować tak, by nie zaskoczyły nas żadne warunki atmosferyczne i niespodzianki podczas drogi. Nowoczesne gadżety dla miłośników gór ułatwią życie każdemu turyście. Odzież na zmianę, żelazny zapas jedzenia, woda i… ładowarka solarna. Tak, okazuje się, że jest ona niezbędnym gadżetem podczas górskich wypraw. Każdy przecież z nas doświadczył sytuacji, kiedy telefon wyładowywał się w najmniej spodziewanym momencie. Najbardziej nawet doświadczony turysta może doświadczyć sytuacji, kiedy będzie musiał np. poprosić o pomoc. I co zrobić, kiedy wyładował się telefon? Do schroniska daleko, żadnych turystów dookoła… Wtedy na pomoc przychodzi ładowarka solarna. Prezent dla przyjaciółki, która kocha górskie wędrówki, w postaci ładowarki solarnej jest strzałem w dziesiątkę. Nie tylko bowiem dzięki niej doładujemy telefon, ale możemy skorzystać z wbudowanego do urządzenia kompasu lub latarki. Nie musimy się obawiać, że ładowarka się zamoczy lub się zniszczy. Proponowane modele są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i posiadają odpowiednią klasę wodoszczelności. Ich zaletą jest też niewielki rozmiar, dzięki czemu zmieszczą się w kieszonce plecaka. Najtrudniejsza nawet górska wyprawa jest niestraszna, kiedy ma się takie gadżety ze sobą.

Ozonator Suszarka do Obuwia
fot. Ministerstwo Gadżetów

Ozonator Suszarka do Obuwia

Zdarza się, że podczas górskich wędrówek zmoczymy obuwie. No cóż, każdy może wpaść do górskiego strumienia. Obuwie możemy też zmoczyć podczas zimowych wypraw, kiedy śnieg mocno utrudnia wędrówkę po szlakach. Ozonator suszarka do obuwia to dobry pomysł, kiedy chcemy kupić prezent dla wielbiciela gór. Mokre buty to nie tylko ryzyko szybszego ich zniszczenia, ale przede wszystkim ryzyko rozwoju poważnych chorób, np. grzybicy stóp. Suszenie przy kaloryferze lub wykorzystywanie do tego suszarki nie jest dobrym pomysłem. Ozonator bowiem pozwoli nie tylko na sprawniejsze osuszenie obuwia, rękawiczek i czapek, ale i uwolni je od bakterii i grzybów. Temperatura jest ustawiana automatycznie, stosownie do potrzeb. Pomysł na prezent – idealny!

fot. Ministerstwo Gadżetów

Naczynia termiczne

Każdy miłośnik gór prezent w postaci kubka termicznego lub metalowej butelki termicznej Minecraft uzna za znakomity. Butelka jest wyposażona w podwójne ścianki tworzące znakomitą izolację. Trudno sobie wyobrazić satysfakcjonującą wyprawę górską bez takiego gadżetu. Butelka może spełniać funkcję termosu albo być naczyniem na wodę. Wykonana ze stali nierdzewnej jest odporna na stłuczenia i inne uszkodzenia mechaniczne. W kontakcie z jakimkolwiek płynem pozostaje neutralna chemicznie, co znaczy, że woda lub herbata w niej przechowywane nie zmieniają smaku. Do tego jest estetycznie wykonana, a takie prezenty dla miłośnika gór są bardzo cenione. Butelka termiczna Minecraft jest produktem wielokrotnego użytku, estetycznym i praktycznym.

Szukając prezentu dla bliskich nam osób pamiętajmy, żeby kupować produkty, które nie będą jedynie jednorazowym gadżetem, ale przedmiotem, który może się przydać.

Tekst: Bogumiła Pierzchanowska

zdjęcie główne: pixabay

Artykuł sponsorowany

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*