Rolety dzień noc – pełna kontrola nad ilością światła wpadającego do mieszkania

rolety

Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc i w jakich pomieszczeniach je zamontować? To typ rolet, który sprawdza się na oknach skierowanych na różne strony świata. Dzięki swej konstrukcji – nawet gdy są w pełni opuszczone – rolety dzień noc umożliwiają precyzyjną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia.

Rolety dzień noc versus inne modele

Klasyczne rolety, wykonane z jednego fragmentu tkaniny, nie pozwalają w pełni regulować ilości światła wpadającego przez okna do pomieszczeń. Jeśli zaciągniemy je na całe okno, pomieszczenie staje się ciemne, gdy je zwiniemy – rozjaśnione.

Rolety dzień noc, mogą być całe czas opuszczone, gwarantując dostęp światła lub nie. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji. Rolety uszyte są z dwóch rodzajów materiałów – transparentnej siatki przepuszczającej światło i tkaniny zaciemniającej. Możemy je wzajemnie względem siebie przesuwać w taki sposób, że uzyskujemy większy poziom nasłonecznienia lub zaciemnienia. Ale to nie jedyna zaleta tych rolet.

Coraz więcej wzorów

Dzięki temu, że rolety dzień noc są zwykle na stałe opuszczone, mogą pełnić też funkcję ozdobną. Producenci cały czas rozszerzają swoją ofertę w tym zakresie. I tak znajdziemy rolety z tkanin o różnej gramaturze, splocie i kolorach.

Rolety dzień noc mogą być wykonane na wymiar. Niezależnie od tego, czy zamierzasz powiesić roletę na ramie okiennej, zamontować przy suficie lub na ścianie, z pewnością znajdziesz odpowiedni rozmiar. Rolety dzień noc możesz kupić online i w formularzu zakupu zaznaczyć niestandardowe rozmiary, dobrać kolory, typ złączek czy inne detale. Są łatwe w montażu i dają dużą swobodę użytkowania. A gdzie je zawieszamy?

Odrobina prywatności

Można je montować oczywiście wszędzie, jednak rolety dzień noc sprawdzą się szczególnie dobrze na oknach narażonych na widok publiczny, czyli np. w pomieszczeniach parterowych lub na wyższych piętrach, gdy budynki mieszkalne są usytuowane blisko siebie.

Rolety dzień noc pozwalają zachować odrobinę prywatności, nie zaciemniając pomieszczenia. Wystarczy przesunąć pasy tkaniny, by móc w spokoju przechadzać się po swoim domu bez stresu, że sąsiad obserwuje naszą aktywność. Sprawdzą się również w pomieszczeniach z wystawą południową, pozwalając ograniczyć nadmiar wpadających promieni słonecznych, co szczególnie sprawdzi się w upalne dni.

Warto na koniec zaznaczyć, że rolety dzień noc pozwalają nam panować nad ilością światła wpadającego do mieszkania, jednak nie będą one pełnić roli takiej, jak rolety 100% zaciemnienia. Jeśli więc lubimy czarną noc, zawieśmy w sypialni rolety zaciemniające.