ROTHLEHNER – usługi i sprzęt do prac na wysokościach

ROTHLEHNER – Podesty Ruchome Sp. z o.o. to firma wchodząca w skład Grupy ROTHLEHNER, Grupy, która od przeszło 50 lat zajmuje się tworzeniem i sprzedażą sprzętu do prac wysokościowych. Firma dysponuje w swojej ofercie podnośnikami koszowymi, zwyżkami oraz podestami ruchomymi. Sprzęt, który posiada w swoim portfolio pochodzi od najbardziej znanych światowych producentów. W przypadku części spośród tych firm, ROTHLEHNER jest ich wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Firma oferuje sprzęt między innymi Haulotte, Denka Lift, GSR, PB LIFTTECHNIK, FALCON SPIDER.

Jednak ROTHLEHNER to nie tylko sprzedaż podestów ruchomych i podnośników koszowych. Strategia firmy jest oparta o świadczenie kompleksowych usług dla klienta, stąd też dbałość o rozwój całego kompleksu usług związanych pośrednio ze sprzedawanymi przez firmę podnośnikami i zwyżkami.

Doradztwo i sprzedaż podnośników

Pierwszy rodzaj usług, którą oferuje firma ROTHLEHNER swoim przyszłym klientom to usługi doradcze. Wybór właściwego sprzętu może czasem powodować duże trudności, ze względu na różnorodność dostępnych maszyn, znaczną liczbę modeli oraz specyfikę prowadzonych prac. Aby pomóc klientom w wyborze podnośnika, który najlepiej spełni oczekiwania, ROTHLEHNER proponuje wsparcie przedstawicieli handlowych. Jest to zespół specjalistów, którzy nie tylko posiadają doskonałą znajomość portfolia firmy, ale także wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu są w stanie wskazać najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta.

W portfolio klient może wybierać spośród różnych modeli podnośników nożycowych, przegubowych, teleskopowych czy masztowych. Niezależnie od tego, który spośród oferowanych podnośników zdecyduje się kupić, może być pewien, że nie tylko jest to sprzęt nowy ale również że cechuje go trwałość, stabilność i łatwość użytkowania.

W ramach specjalnych usług w zakresie sprzedaży, firma proponuje klientom, którzy nie znajdą w portfoliu oferty dopasowanej do swoich potrzeb, rozwiązanie zbudowania podnośnika „na miarę”. Pomału to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Obecnie na polski rynek zostało już sprzedanych ponad 1000 sztuk tego typu maszyn.

Wynajem i sprzedaż podnośników używanych

Dla klientów, którzy nie potrzebują nowego podnośnika lub po prostu mają ograniczone możliwości finansowe, ROTHLEHNER proponuje kupno podnośnika używanego. Kupujący może być pewien, że sprzęt, który nabywa przeszedł staranną kontrolę techniczną a w razie konieczności był serwisowany, jest w pełni sprawny i bezpieczny w użytkowaniu, posiada również pełną dokumentację techniczną.

Dla firm, które nie potrzebują sprzętu na stałe lub które preferują korzystanie z usług firm zewnętrznych, ROTHLEHNER proponuje wynajem podnośników i zwyżek ze swojego portfolia. Dodatkowo istnieje możliwość wynajmu sprzętu do prac wysokościowych wraz z operatorem. Ta dodatkowa możliwość daje klientowi gwarancję, że prace będą przebiegać efektywnie i bezpiecznie. Każdy z operatorów wynajmowanego sprzętu posiada niezbędne uprawnienia i umiejętności.

Serwis i części zamienne

By klienci mogli spokojnie prowadzić swoją działalność muszą mieć pewność, że ich podnośniki i zwyżki są w pełni sprawne a ewentualne przestoje związane z serwisem i naprawami będą trwały tak krótko, jak to tylko możliwe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, ROTHLEHNER rozbudował swój dział serwisu i zatrudnił najlepszych fachowców. Do sprawnego wykonywania wszelkich prac serwisowych firma posiada dwie w pełni wyposażone hale serwisowe.

Firma posiada również dwa wozy serwisowe, które jeżdżą po środkowej i zachodniej Polsce. Ich zadaniem jest przeprowadzanie szybkich napraw u klienta. W ten sposób ROTHLEHNER stara się jeszcze bardziej skrócić czas przestojów w pracach prowadzonych przez jego klientów.

Kolejną usługą, która wpisuje się w ten pakiet, jest wysyłka do klientów części gotowych. Dział części posiada w ofercie ponad 2500 części gotowych do wysyłki. Standardowo wysyłka odbywa się w ciągu 24 godzin od czasu złożenia zamówienia.

Szkolenia i usługi dodatkowe

W nawiązaniu do usług związanych z serwisowaniem sprzętu zostaje kolejna grupa usług oferowanych przez ROTHLEHNER. W tym zakresie znajdują się przeglądy i kontrole techniczne a także regularna konserwację sprzętu. Firma prowadzi również coroczne badania Urzędu Dozoru Technicznego.

ROTHLEHNER prowadzi również szkolenia pracowników z zakresu obsługi sprzętu znajdującego się w jego ofercie. Każde ze szkoleń jest zakończone egzaminem UDT. W czasie szkoleń firma kładzie duży nacisk nie tylko na umiejętności praktyczne, ale również na bezpieczeństwo pracy.

By w pełni zaspokoić potrzeby klientów w zakresie usług wiązanych ze sprzętem do prac wysokościowych, ROTHLEHNER oferuje również pomoc przy znalezieniu wsparcia finansowego przy zakupie podnośnika. Dzięki temu, klienci mogą więcej czasu poświęcić na prowadzenie działalności.