Stelaże SCHELL Montus do zadań specjalnych

Stelaże podtynkowe to uniwersalne rozwiązanie montażu armatury sanitarnej, które pozwala zarówno na estetyczne ukrycie elementów instalacji, jak również ergonomiczne rozplanowanie miejsca w łazience. Moduły montażowe SCHELL pozwalają na maksymalną oszczędność miejsca, dzięki minimalnej głębokości zabudowy 80 mm.

Podtynkowe moduły montażowe do WC oferują wiele możliwości pod kątem planowania przestrzeni łazienki. W zależności od indywidualnej sytuacji można je wmurować w ścianę lub ukryć za przedścianką. Największą popularnością cieszą się systemy do suchej zabudowy, gdyż dają najwięcej możliwości zagospodarowania przestrzeni i są bardzo łatwe w montażu. Samonośną konstrukcję można przymocować do muru, drewnianego stelażu lub stalowego profilu, a następnie obudować lekką ścianką szkieletową. Zasadniczo, im mniejsza głębokość stelażu i zbiornika, tym lepiej. Do tej pory głębokość najbardziej płaskich rozwiązań wynosiła ok. 13 cm. W tym roku na rynku pojawiły się moduły montażowe SCHELL MONTUS C 90 ze spłuczką podtynkową o minimalnej głębokości zaledwie 80 mm, które gwarantują jeszcze większą swobodę planowania, nawet w przypadku małych pomieszczeń.

Z myślą o oszczędności

Moduł montażowy SCHELL MONTUS C 90 to rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w ściance szkieletowej lub przedściance. Głębokość zabudowy spłuczki wynosi zaledwie 80 mm, a całego modułu wraz z kolanem odpływowym – 90 mm. Dzięki wysokości 1110 mm rozwiązanie można obudować niską ścianką gipsowo-kartonową z półką stanowiącą dodatkowe miejsce na przybory. Uniwersalne rozwiązanie montażowe może być łączone z miskami ustępowymi o rozstawie 180 lub 230 mm. Dodatkową zaletą pod kątem dopasowania do indywidualnej sytuacji montażowej są ruchome stopki, których wysokość może być regulowana w zakresie nawet do 150 mm. W standardzie moduł jest wyposażony we wszystkie potrzebne akcesoria systemowe, jak np. regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT, zawór napełniający w klasie szumów I czy rura płuczkowa o średnicy 45 mm. Rozwiązanie posiada funkcję dwustopniowego spłukiwania – 3 i 6 litrów. Unikatową zaletą produktu jest mechanizm opóźnionego napełniania, który pozwala na dodatkową oszczędność nawet do pół litra wody.

Rozwiązania dla specjalnych projektów

W ostatnich latach rośnie popularność budownictwa prefabrykowanego, którego charakterystyczną cechą są indywidualne rozwiązania instalacji. W takim przypadku sprawdzą się podtynkowe spłuczki zbiornikowe SCHELL MONTUS C 80 n bez ramy. Rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w murze zostało zaopatrzone w standardzie w matę montażową. Tak jak SCHELL MONTUS C 90 cechuje się płytką głębokością zabudowy 80 mm, dlatego doskonale sprawdzi się nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Jest odpowiednie zarówno do misek stojących, jak i wiszących. Ergonomiczne rozwiązanie pozwala ponadto na oszczędność wody – oprócz dwustopniowego spłukiwania oferuje także funkcję oszczędzania wody. Standardowe ustawienie fabryczne wynosi 3 i 6 litrów na jedno spłukiwanie, a w wersji oszczędnościowej – odpowiednio 3 i 4 litry.