Styropian budowlany – doskonały materiał ociepleniowy

Styropian budowlany

Ocieplenie budynków pełni wiele cennych funkcji. Jest to jedno z ważniejszych działań, które należy wykonać w przypadku budowy nowego domu lub też remontowania starego budynku w przypadku, gdy chcemy poprawić komfort życia w nim. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej zmniejszymy nieco koszty ogrzewania, ciepłe powietrze dłużej pozostanie w jego wnętrzu, a w konsekwencji również zmniejszymy ryzyko pojawiania się wilgoci czy też przemarzania.

Metody ocieplania budynków zmieniają się z każdą dekadą. Obecnie na rynku najczęściej stosowane są: styropiany, pianki PUR oraz wełna mineralna. Co pewien czas pojawiają się także nowatorskie rozwiązania.

 Styropian – dlaczego warto?

            Ocieplenie budynku styropianem jako stosowane od bardzo wielu lat rozwiązanie jest bardzo dobrze poznane i zwykle nie będziemy zaskoczeni ani jakością wykonania, ani kosztami, ani czasochłonnością. Warto tu wspomnieć, że również koszty taki wykonywanych dociepleń nie są wygórowane i po dzień dzisiejszy obok wełny mineralnej to najchętniej wybierane rozwiązanie. Wełna niestety w wielu przypadkach nie sprawdza się tak dobrze i znacznie szybciej niszczeje. Styropian budowlany to również rozwiązanie, które ma lepszy współczynnik Lambda. Zapewni zatem w porównaniu do wełny mineralnej znacznie mniejsze ubytki ciepła. Jest zatem wydajniejszy.

Ocieplenie pianką PUR

            W ostatnich latach pojawiło się wiele rewolucji w ociepleniu budynków. Jedną z nich jest zdecydowanie pianka PUR. Poliuretanowa pianka jest wtryskiwana w odpowiednie miejsca za pomocą specjalnego sprzętu. To zapewnia zminimalizowanie czasu pracy nad całością i choć rozwiązanie to jest droższe od styropianu czy wełny, właśnie z tych powodów jest bardzo chętnie wybierane. Pewną niedogodnością jest konieczność zapewnienia maksymalnie dobrego podłoża, o odpowiedniej suchości. Popełnienie błędu na wczesnym etapie może skutkować gniciem i pleśnieniem w obrębie ocieplenia. Pomimo tego przy pomniejszonych kosztach robocizny ocieplenie budynku pianką PUR wydaje się być również rozwiązaniem godnym rozważenia.

Postaw na ekipę fachowców

            Niezależnie od wyboru metody ocieplenia powinniśmy pamiętać, że wykonanie wszystkich prac przez sprawdzoną ekipę fachowców będzie skutkowało znacznie lepszymi parametrami całości ocieplenia. Przełoży się to na niższe rachunki za ogrzewanie budynku, a także na zapewnienie o wiele lepszych warunków w jego wnętrzach. Ocieplenie styropianem budowlanym przez styropmin.pl to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Ekipa montażowa od wielu lat wykonuje tego rodzaju docieplenia.