Szafa metalowa” – nieodzowny element współczesnego biura

 szafki metalowe

Funkcjonalne szafki metalowe do biura stały się najczęstszą, niemal nieodzowną częścią biznesowego wnętrza.

Dziś nie można sobie wyobrazić nowoczesnej przestrzeni biurowej bez wygodnych systemów przechowywania dokumentów. Wybór produktów jest szeroki i zróżnicowany, kolorystyka pozwala wybrać najlepszą opcję dla nowoczesnej szafy biurowej, biorąc pod uwagę wszystkie cechy projektu pomieszczenia roboczego.

Niezależnie od wielkości i konstrukcji metalowych szaf biurowych łączy je jeden wspólny cel – usystematyzowanie dokumentów, ich wygodne i bezpieczne przechowywanie. Właściciele firm starają się jak najbardziej komfortowo wyposażyć nowoczesne biura, wybierając wygodne meble, ponieważ większość czasu spędzają w nich pracownicy. Efektywność pracy, zaangażowanie, a co za tym idzie stabilność i dobre wyniki firmy zależą od tego, jak dobrze poczuje się pracownik.

Każda metalowa szafka ma swoją własną charakterystykę, stopień ochrony, który bezpośrednio zależy od tego, gdzie będzie używana i jakie funkcje ma wykonywać. Na przykład do przechowywania „bardziej tajnych” dokumentów potrzebne są solidne certyfikowane meble z niezawodnymi zamkami wysokiej klasy.

Gdy w pomieszczenia są małe i ciasne, dokumenty archiwalne mogą być wygodnie umieszczone w szafach z drzwiami przesuwnymi. Z kolei do przechowywania odzieży roboczej i rzeczy osobistych pracowników najlepiej nadadzą się specjalnie do tego celu stworzone szafy BHP.

Meble metalowe

Meble metalowe są obecne w każdym biurze. Zgodnie z ich cechami konstrukcyjnymi i przeznaczeniem, szafy można podzielić na systemy przechowywania dokumentów, przechowywania wartości, broni, ubrań pracowników, a także wiele innych zastosowań. Metalowa szafa wykonana z materiału o wysokiej
wytrzymałości niezawodnie chroni rzeczy i umieszczone w nim przedmioty przed wilgocią, ogniem.

Metalowe meble eliminują uszkodzenia dokumentów oraz zapewniają ich długotrwałe przechowywanie. W zależności od funkcji i potrzeb klienta, przy tak szerokich walorach użytkowych, zawsze można dobrać odpowiedni mebel. Zawsze warto zaufać wyspecjalizowanemu sprzedawcy, który dysponuje szerokim
wyborem https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/

Metalowa szafa skrytkowa

Metalowa szafa skrytkowa, wyposażona w prosty niezawodny zamek, przeznaczona jest do przechowywania toreb, przedmiotów osobistych. Znajduje zastosowanie w centrach handlowych, klubach sportowych, biurach, w zakładach produkcyjnych przedsiębiorstw i jest szafką segmentową z komórkami, w której wygodnie jest umieścić bagaż podręczny. Szafki mają konstrukcję modułową, która pozwala na złożenie całej przechowalni bagażu, dodając wymaganą liczbę sekcji. Posiadają malowanie farbą proszkową, co znacznie ułatwia ich pielęgnację. Są niezawodne i bezpretensjonalne, zajmują mało miejsca i idealnie pasują do każdego wnętrza.

Metalowa szafa na ubrania BHP

Do indywidualnego przechowywania elementów odzieży wierzchniej dla pracowników przeznaczone są metalowe szafy ubraniowe popularnie nazywane szafami BHP. Wszystkie szafy tego typu posiadają otwory wentylacyjne (kratki), często są wyposażone w górną półkę na czapki, dolną półkę na buty, drążek na wieszaki, haczyki na worki, odzież wierzchnią oraz kłódkę lub zamek. Szafy metalowe nie są podatne na korozję i wpływy zewnętrzne, zmiany temperatury, charakteryzują się dużą wytrzymałością, nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza.

Metalowa szafa na dokumenty

Chyba najbardziej rozpowszechniony rodzaj szaf, to szafy na typowe segregatory biurowe. Chociaż systemy przechowywania dokumentów są różne. Poza segregatorami spotyka się przechowywanie akt np. w teczkach zawieszkowych formatu A4. Wszystkie te szafy mają kilka cech wspólnych: są zamykane na zamki, mają regulowaną wysokość półek, często mają imponujące wymiary, ponieważ przeznaczone są do przechowywania dużej ilości różnych dokumentów archiwalnych, dlatego też mają solidną konstrukcję zgrzewaną lub spawaną.

Sejfy

 Najbardziej trwałe i niezawodne produkty przeznaczone do przechowywania i ograniczania dostępu osób niepowołanych do kosztowności, pieniędzy, ważnych i tajnych dokumentów. Wewnątrz wiele modeli szaf pancernych wyposażono w półki. Sejfy biurowe nie są podatne na wpływy zewnętrzne, są często
ognioodporne i niezawodnie chronione przed nieautoryzowanym dostępem (włamaniem), dzięki wyposażeniu w szyfrowane zamki i systemy blokujące.

Szafki

Bardzo praktyczne małe wielosekcyjne szafki z komórkami osobowymi, w których można zostawić dokumenty, rzeczy osobiste, laptop, wyposażone są w specjalny zamek, który można otworzyć za pomocą indywidualnej karty systemu kontroli dostępu (kontroli dostępu). Bardzo wygodne dla pracowników biurowych.

Minimalizm sprzyja koncentracji

Główne cechy metalowych szaf biurowych to zwięzłość, surowość form, brak frywolnych dekoracji i logika wykorzystania wewnętrznej zawartości przedmiotów wyposażenia wnętrz. Projekt często jest utrzymany w stylu minimalizmu, spokojnych odcieni kolorystycznych, które w korzystny sposób podkreślają się nawzajem.

W szafach przechowywane są niezbędne do pracy przedmioty, teczki z dokumentami, W gabinetach zawartość wewnętrzna metalowych szaf to z reguły sekcja z półkami, w której można umieścić dużą liczbę folderów, książek, szuflad, w których przechowywane są artykuły biurowe. W zależności od
wymagań stawianych temu meblowi projektowana jest jego zawartość wewnętrzna.

Szafki pracownicze

Dla wygody pracowników można zainstalować szafki o różnym przeznaczeniu: na ubrania pracowników i gości. W górnej sekcji znajdują się zazwyczaj półki, poniżej znajduje się drążek z wieszakami, na których można powiesić kurtki i koszule. W dolnej sekcji znajduje się półka na buty. Szafki wyposażone są w zamki, dzięki którym chroni się przedmioty osobiste pracowników przed kradzieżą.

Jak wybrać odpowiednią metalową szafę?

Wszelkie meble biurowe to wyraźna linia, brak zbędnych dekoracji, spokojna kolorystyka, która zmotywuje personel do pracy. Ponieważ meble biurowe są bardzo intensywnie eksploatowane, muszą charakteryzować się wysoką niezawodnością, a jakość materiałów musi być pierwszorzędna. Szafa metalowa wykonana jest z blachy stalowej, a powierzchnia pokryta specjalną farbą proszkową, trwałą, odporną na promieniowanie ultrafioletowe.

Przed zakupem metalowej szafy biurowej musisz jasno określić, w jakim celu kupowany jest ten mebel. W zależności od specyfiki, szafy posiadają różną zawartość wewnętrzną i wyposażenie.

Zwróć uwagę na wymiary mebli (pomieszczenie nie powinno być zagracone, pracownicy potrzebują swobody ruchu), obecność zamków i ich klasa. Czy szafa ma spełniać jedynie wymogi RODO, czy może ma mieć certyfikaty na dokumenty niejawne o określonej klauzuli.

Ważnym punktem jest jakość systemu otwierania i zamykania szafek. Poważna atmosfera biznesowa to główne zadanie każdego biura. Ważnym czynnikiem jest utrzymanie porządku w pomieszczeniu, co pozwala szybko i łatwo znaleźć wszystkie niezbędne dokumenty do pracy. Szafy metalowe do biura są praktyczne, wygodne w użytkowaniu, mogą być zarówno funkcjonalnymi, jak i pięknymi elementami wyposażenia wnętrz, pasującymi do korporacyjnego stylu firmy.

artykuł sponsorowany