Urządzasz modną łazienkę? Poznaj 5 najważniejszych inspiracji!

Urządzasz modną łazienkęŁazienki, z mało przyjaznych, ciasnych i przytłaczających optycznie przestrzeni, w ciągu kilku ostatnich lat ewoluowały do eleganckich i funkcjonalnych salonów kąpielowych. Których kolorów, faktur i kształtów nie może zabraknąć w modnie urządzonej łazience w 2022 roku?

Polacy żyją coraz szybciej. W czasach globalizacji i swobodnego przepływu tak informacji, jak i osób maksymalnie korzystają z możliwości, jakie daje im świat. Czasem jednak po intensywnym dniu pracy jedyne, na co ma się ochotę, to odpoczynek. Nic tak nie relaksuje jak aromatyczna kąpiel. W ukojeniu zmysłów i uspokojeniu przebodźcowanego umysłu pomagają estetycznie zaprojektowane łazienkowe wnętrza. Poznaj 5 inspirujących możliwości wykończenia domowego salonu kąpielowego.

Inspiracja numer 1: meble łazienkowe o miękkich liniach

Modne w tym roku meble łazienkowe charakteryzują się miękkimi sylwetkami i opływowymi kształtami. W ten sposób ograniczają ryzyko uderzenia się o kant, na przykład podczas pokonywania kolejnych stref pomieszczenia czy rutynowych czynności pielęgnacyjnych. Są też przyjemne dla oka i wpływają na pozytywny odbiór całej łazienki. Blaty i szafki o zaokrąglonych krawędziach można nabyć w sklepach bądź zamówić ich realizację u doświadczonego stolarza.

Inspiracja numer 2: ryflowane fronty

Najbardziej pożądane są w tym sezonie szafki łazienkowe o ryflowanych frontach. Ten specyficzny sposób wykończenia mebla wpływa na wrażenie głębi, jakie mebel tworzy w pomieszczeniu. Urozmaicona płaszczyzna prezentuje się elegancko z różnego rodzaju uchwytami – tak z klasyczną gałką, jak i relingiem. Ryflowanie może przebiegać w pionie lub w poziomie, w zależności od indywidualnych upodobań domowników.

Inspiracja numer 3: stonowana kolorystyka

Dobrze zaprojektowana i wpisująca się w aktualne trendy wnętrzarskie szafka wisząca do łazienki powinna być utrzymana w spokojnej palecie barw. Wysoce pożądane są zwłaszcza te oscylujące wokół beży i brązów, zgaszonych rudości i zieleni. Wszystkie kolory pochodzące z natury, nieco wypłowiałe i delikatne, sprawdzają się idealnie. Na uwagę zasługują też subtelne błękity i róże, pięknie komponujące się z odcieniami piasku czy terakoty.

Inspiracja numer 4: wyjątkowe płytki ceramiczne

W wysmakowanych łazienkach coraz częściej spotyka się niebanalne płytki łazienkowe. Większość z nich wychodzi spod ręki uzdolnionych rzemieślników. Wystarczy nieduży fragment mozaiki, położony w przestrzeni umywalkowej, aby wyczarować efekt „wow”. Wszelkie nierówności, pęknięcia i szkliwienia mają urok, który doceni każdy fan stylu wabi-sabi czy retro. W tym sezonie mozaika i drobne płytki cieszą się naprawdę dużym wzięciem, zwłaszcza gdy są oryginalnie zdobione.

Inspiracja numer 5: duże lustra

Nic nie robi tak dobrze łazienkowemu wnętrzu, jak duże lustro. W tym sezonie – koniecznie owalne lub okrągłe! Marki oferujące wyposażenie do wnętrz, ale też projektanci i influencerzy popularyzują rozwiązania, jakimi są duże, zjawiskowe i podświetlane z tyłu lustra łazienkowe. Fantastycznie działają one na wnętrze, ale są też praktyczne. Ułatwiają poprawienie fryzury, wykonanie makijażu czy domowej koloryzacji włosów.