Włączniki Livolo – elegancja i wygoda w oświetleniu

Włączniki stanowią niewielki, ale ważny element instalacji elektrycznej. Choć nie zajmują dużo miejsca, pozostają widoczne i w istotny sposób wpływają na estetykę wnętrza. Co więcej, mają też wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. Od wyboru konkretnego modelu zależy więc bardzo dużo.

Decyzję o wyborze konkretnych włączników pozostawiamy zwykle na koniec remontu, nie poświęcając jej wiele uwagi. Tymczasem jeśli postawimy na nowoczesny osprzęt elektryczny, możemy całkowicie odmienić aranżację i podnieść standard wykończenia pomieszczenia.

Dlaczego włączniki Livolo?

Czym już na pierwszy rzut oka włączniki Livolo odróżniają się od tych klasycznych, do których przywykliśmy w ciągu ostatnich lat? Przede wszystkim nie mają standardowych przełączników, bo działają na dotyk. W tym przypadku użytkownicy sterują oświetleniem za pomocą szklanego panelu. Jego gładka powierzchnia, którą wykonano z wysokiej jakości materiału, prezentuje się bardzo efektownie i elegancko. Do włączenia lub wyłącznie oświetlenia wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca w miejscu, gdzie na panelu znajduje się niewielkie kółko. Panel – zależności od tego, czy światło jest włączone, czy wyłączone – świeci się kolorem niebieskim albo czerwonym.

Wysokiej jakości materiał

Panel włączników dotykowych Livolo został wykonany z hartowanego szkła. To materiał, który gwarantuje nienaganny wygląd osprzętu elektrycznego, jego trwałość oraz odporność na ewentualne uszkodzenia. Jest też odporny na zarysowania, dzięki czemu włączniki mogą służyć przez wiele kolejnych lat. Ponieważ szklany panel jest całkowicie szczelny, nie stwarza zagrożenia przy przypadkowym zachlapaniu wodą. Dużym atutem jest również niepalna obudowa włączników.

Estetyka włączników dotykowych

Nowoczesne wzornictwo i wysoka jakość wykonania – tak pokrótce można opisać włączniki dotykowe Livolo. Szlachetnego charakteru nadaje im zastosowany do produkcji paneli dotykowych materiał. Zyskują dzięki niemu minimalistyczny wygląd, tak pożądany w nowoczesnych wnętrzach. Wyjątkowo płaski panel przylega do ściany i doskonale się z nią integruje. Producent zadbał o zróżnicowaną kolorystykę włączników. W sklepie Gajwer.pl dotykowy osprzęt elektryczny jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: białej, szarej, czarnej i złotej. Pozwala to dopasować włączniki do warunków panujących we wnętrzu i wyeksponować je na tle ściany albo wręcz przeciwnie dobrać w taki sposób, by współgrały barwą.

Funkcjonalność włączników dotykowych

Obsługa oświetlenia przy pomocy włączników dotykowych gwarantuje użytkownikom dużą wygodę. Mogą oni sterować oświetleniem za pomocą szklanego panelu, a w przypadku włączników, które dostępne są w wersji z pilotem, także zdalnie. To duże udogodnienie, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak sypialnia czy salon. Za pomocą pilota można włączyć lub wyłączyć światło, nie wstając nawet z kanapy.

Warto zwrócić uwagę, że producent Livolo oprócz włączników oferuje też dotykowe ściemniacze. Sterowanie oświetleniem za ich pomocą pozwala zmieniać natężenie światła i dostosowywać je do warunków panujących we wnętrzu oraz potrzeb użytkowników.

Osprzęt Livolo i jego zalety

Dużą zaletą jest modułowa budowa systemu Livolo, która pozwala tworzyć różne kombinacje paneli dotykowych. Inwestor zyskuje dzięki temu większą funkcjonalność pomieszczenia. W skład takiego panelu mogą wchodzić włączniki dotykowe pojedyncze oraz podwójne, ściemniacze, gniazda elektryczne, przyłącza multimedialne, a także włączniki do sterowania żaluzjami albo roletami. Jednolity wygląd włączników i całego osprzętu elektrycznego pozwala zachować we wnętrzu spójną stylistykę.

Wiele zalet włączników dotykowych Livolo zwraca uwagę coraz większej grupy użytkowników. Przekonuje ich nowoczesność osprzętu, jego funkcjonalność oraz trwałość. Nie powinno zatem dziwić, że coraz częściej pojawiają się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale również wielu innych aranżacjach, nadając im eleganckiego wyglądu i gwarantując wygodę w pomieszczeniu.