Współczesne schody

Schody są istotnym elementem wpływającym na aranżację i wystrój pozostałej części domu. Zależnie od tego jakie wnętrza preferujemy schody mogą mieć styl retro lub nowoczesny. Dziś przedstawiamy aranżacje nowoczesne w wykonaniu włoskiej firmy  Faraone. Schody Faraone są nowatorskie w swojej formie i bardzo wygodne.

W 1969 roku Sabatino Faraone założył firmę, którą nazwał własnym nazwiskiem. Przez kolejne lata właściciel rozwijał techniki budowania schodów, a firma zatrudniała kolejnych pracowników, oraz zmieniła status z działalności jednoosobowej na spółkę Faraone Group.

W międzyczasie w siedzibie stworzono też pierwsze aluminiowe schody, zapowiadające nową erę designu. Sabatino, teraz wspierany przez brata Piero, kontynuował rozrost firmy, tworząc kolejne ciekawe projekty przez lata 80-te i 90-te.

schody

W 2004 roku podczas specjalnej prezentacji, odbywającej się w Bolonii, przedsiębiorstwo Faraone zaprezentowało pierwsze stalowo-szklane schody autorstwa Mauricio Cardenasa Laverde, włoskiego architekta. Ten moment okazał się być prawdziwym przełomem w historii producenta i zyskał firmie światowy rozgłos.

Od 2004 roku Faraone kojarzy się z innowacyjnymi technikami, docenianymi na całym globie. Niszowe produkcje zachwycają krytyków, architektów i dekoratorów wnętrz. Nie inaczej jest z jednym z ostatnich hitów – niezwykle współczesnumi schodami o wymownej nazwie „Balon” (z ang. Balloon).

Cechą unikalną dla tego projektu są kule ze stali nierdzewnej, które łączą stopnie. Nadają one schodom rzadko spotykaną dynamikę przez mieszankę łuków i prostych krawędzi. Konstrukcja pasuje do różnych zamysłów i sposobów na zagospodarowanie przestrzeni. Schody mogą być proste, jak i zakręcone, lub mieć kształt spiralny – zostawiając użytkownikom pole do popisu. Stopnie najczęściej są drewniane, choć klienci mogą je spersonalizować, np. zapłacić za skórzane obicie, które sprawi, że powierzchnia będzie miększa w dotyku.