Zakup mieszkania u dewelopera

mieszkanie u dewelopera

Wiele osób zamierzających kupić mieszkanie decyduje się na nowe, zwłaszcza jeśli para może skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych – co potwierdzają deweloperzy z Wrocławia. Dzięki temu mogą oni liczyć na uzyskanie dopłaty do nieruchomości z rynku pierwotnego. Jednak najpierw warto dobrze przeanalizować wszystkie dostępne oferty.

Nie polegaj tylko na opiniach deweloperów

Wybór mieszkania powinien być dobrze przemyślaną decyzją, ponieważ tego typu inwestycja wiąże się z koniecznością wydania sporej sumy. Dlatego też warto dobrze przeanalizować wszystkie dostępne na rynku opcje, aby móc ze spokojem i z rozwagą wybrać tą ofertę, która najbardziej będzie spełniać nasze oczekiwania i potrzeby.

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, to należy mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się zwieść atrakcyjnym cenom, dopracowanym wizualizacjom oraz obietnicom, które składają deweloperzy. Najlepiej samemu dobrze sprawdzić interesującą nas inwestycję, zanim podpiszemy się na umowie przedwstępnej.

Wybór mieszkania – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem kupującego mieszkanie powinno być zapoznanie się z wcześniejszymi realizacjami danego dewelopera w celu ustalenia jego terminowości. Jeśli interesujące nas mieszkanie znajduje się we Wrocławiu, to warto je odwiedzić osobiście.

Warto także zapoznać się z wpisami do księgi wieczystej oraz z planami związanymi z zagospodarowaniem przestrzeni wokół interesującej nas inwestycji. Perspektywa oglądania każdego dnia z okna ruchliwej ulicy czy też obleganego hipermarket z pewnością nie należy do rzeczy przyjemnych. Do tego typu promocyjnych ofert należą przykładowo tańsze czy też nawet bezpłatne miejsca garażowe bądź też komórki lokatorskie do dyspozycji klienta.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Mając do dyspozycji kilka ofert, warto wszystkie z nich dokładnie przeanalizować i zestawić ze sobą proponowane ceny oraz bonusy. Na rynku deweloperskim panuje obecnie duża konkurencja, więc można liczyć na oferty promocyjne.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie zakupu danego mieszkania, warto skonsultować się z renomowanym doradcą finansowym, który na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia pomoże nam w ocenie walorów danej oferty. Doradca finansowy jest również niezwykle pomocny, jeśli chodzi o wsparcie w negocjacjach.

Uważać trzeba także na pozornie korzystne promocje, z którymi wiąże się konieczność skorzystania z określonej oferty kredytowej. Wówczas zakup mieszkania będzie nas kosztować znacznie więcej, niż planowaliśmy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Partner Capital