Zasłony na metry – jakie będą idealne latem?

Zasłony na metry

Posiadanie solidnych zasłon doceniamy przede wszystkim latem. Wtedy bowiem wykorzystujemy je do zaciemnienia pomieszczeń i utrzymania w pokojach odpowiedniej temperatury. Aby zasłony na metry spełniały jednak swoje funkcje, należy postawić na odpowiedni model. Co wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Różne materiały – różne właściwości

Przede wszystkim należy zauważyć, że różne materiały oferują różne właściwości. Warto zatem przeanalizować wszystkie, dostępne opcje. Niektóre tkaniny będą mocno prześwitujące, inne zapewnią całkowite zaciemnienie. Część zasłon będzie też łatwa do czyszczenia, a część niestety będzie wymagała dodatkowego namoczenia. Wiele osób szuka też modeli, niewymagających prasowania. Takie właściwości posiadają tylko niektóre materiały, wykorzystywane do produkcji zasłon. Należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na kolor i styl, ale również charakterystyczne cechy danego materiału. W sklepach dostępne są między innymi zasłony na metry w wersji poliestrowej i welurowej o różnej grubości.

Blackout – zasłona niezawodna na upały

W okresie upałów godne polecenia są przede wszystkim zasłony na metry w wersji blackout. To praktyczne i jednocześnie niezwykle eleganckie zasłony, które wykorzystuje się najczęściej w sypialniach, salonach oraz pokojach dziecięcych. Ich pierwszym i podstawowym zadaniem jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Tego typu materiał idealnie sprawdza się w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej lub zachodniej. Zresztą zasłony na metry blackout ochronią mieszkańców nie tylko przed słońcem, ale i wścibskim okiem sąsiadów. Dodatkowo zasłony blackout występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Łatwo je zatem dopasować do stylu danego wnętrza. Dostępne są one zarówno w bardziej lub mniej połyskujących wersjach.

Jaki kolor na upały?

Wybierając zasłony na metry na lato należy też zwrócić uwagę na ich kolor. Niektóre modele przyciągają słońce bardziej, a inne mniej. Szybciej nagrzewają się na przykład czarne, brązowe i inne ciemne zasłony. To niestety często przekłada się na wzrost temperatury w pomieszczeniu. Na lato nie polecamy też modeli białych, ecru i innych jasnych. W zdecydowanej większości nie kryją one na tyle dokładnie, by zupełnie nie przepuszczać promieni słonecznych. Siłą rzeczy, ze względu na jasny kolor, są delikatniejsze i bardziej zwiewne. Na lato proponujemy natomiast żywe i intensywne kolory. Na oknie doskonale będą prezentowały się zasłony żółte, czerwone albo fioletowe.

Artykuł sponsorowany