Czy miałeś kiedyś piwnicę zalaną fekaliami?

Awaryjne czyszczenie po wybiciu kanalizacji

Awaryjne czyszczenie po wybiciu kanalizacji https://www.kastelnik.pl/sprzatanie-po-wybiciu-kanalizacji/ to jeden z domowych incydentów, którego każdy z nas chce uniknąć. Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu fekaliami napawa każdego z nas przerażeniem na samą myśl o przykrym zapachu nieczystości. Dom zalany fekaliami i wizja wybierania nieczystości z zakamarków zdaje się być prawdziwym koszmarem. I rzeczywiście, gdy zdarzy nam się wybicie kanalizacji, chętnie sięgamy po pomoc specjalisty. Cena sprzątania po zalaniu zazwyczaj nie ma znaczenia. Często możemy czuć się bezradni i w takich okolicznościach chętniej sięgamy po portfel.

Jak przebiega szybkie sprzątanie po zalaniu?

Zalany fekaliami dom to czas na szybkie i skuteczne sprzątanie! To samo dotyczy dezynfekcji pomieszczeń piwnicy po wylaniu szamba. Gdy zadzwonimy po specjalistów z firmy sprzątającej, nie tylko poradzą nam co zrobić z nieczystościami na podłodze, ale również sami ruszą do nas z pomocą. Jak poinformował nas Mieszko Kastelnik – specjalista z branży sprzątającej, najlepsze firmy na ogólnopolskim rynku mają do dyspozycji urządzenia do czyszczenia suchym lodem, dobrej jakości generatory ozonu oraz pompy zanurzeniowe do wypompowywania wody z piwnicy. Taki arsenał oznacza szybką i skuteczną pomoc bez względu czy chodzi o dezynfekcję fekaliów czy też suszenie mokrych ścian. Dobry fachowiec wyciągnie pomocną dłoń i ekspresowo usunie skutki awarii kanalizacji w Twoim domu.

Zalany fekaliami dom
Damaged parquet floor because of humidity and moisture, bending and come out, image captured by smartphone

Czyszczenie po zalaniu – piwnica w domu to najczęściej zalewane pomieszczenie!

Zdecydowanie warto zlecić usługę czyszczenia po zalaniu piwnicy sprawdzonym technikom z dobrej firmy sprzątającej. Sprzątanie po wybiciu kanalizacji to bardzo czasochłonne i wieloetapowe zajęcie, które zdecydowanie szybciej i bezpieczniej wykonają specjaliści. Do zlania najczęściej dochodzi w piwnicy i garażu. Proces czyszczenia pomieszczeń gospodarczych z fekaliów składa się z następujących etapów: 

  • wstępne usuwanie zanieczyszczeń i zniszczonych przedmiotów;
  • dezynfekcja powierzchni oraz mycie środkami chemicznymi;
  • osuszanie mokrych ścian piwnicy;
  • odgrzybianie sufitów za pomocą suchego lodu w technologii Cold Jet;
  • ozonowanie po zalaniu, jako sprawdzony sposób dezynfekcji i walki z przykrymi zapachami;
  • wietrzenie pomieszczenia na zakończenie pracy.

Osuszanie mokrych ścian i usuwanie wilgoci

Osuszanie po zalaniu powinno być realizowane szybko po wykryciu wycieku. Usuwanie wilgoci to pierwszy krok w kierunku kompleksowego odgrzybiania. Mokre ściany i podłogi mogą być przyczyną powstania grzyba. Pojawienie się go w budynku oznacza z jednej strony problemy zdrowotne, a z drugiej strony osłabienie konstrukcji budynku. Osuszanie mokrej ściany jest więc częścią składową procesu specjalistycznego sprzątania. Oferta na wszechstronne usługi tj. likwidacja wilgoci po zalaniu, odgrzybianie, czy dezynfekcja to domena wiela ogólnopolskich firm z tej branży. Czasami warto zapytać o wynajem osuszaczy kondensacyjnych, a czasami skorzystać z pomocy fachowca. Dzięki metodzie ozonowania głębokiego na wysokim stężeniu, skutecznie rozprawimy się nawet z przykrymi zapachami. Dezynfekcja, usunięcie zapachu fekaliów, wyczyszczenie nieczystości z podłogi czy wyeliminowanie grzybów ze ściany to właśnie kompleksowe podjęcie do czyszczenia mieszkania po zalaniu. Ozon zabija większość szkodliwych mikroorganizmów, a także oczyszcza powietrze. Sterylność powierzchni w naszym domu ma duże znaczenia dla zdrowia.

Jaki rodzaj dezynfekcji sprawdza się na polskim rynku usług specjalistycznych?

Gruntowna dezynfekcja zalanych powierzchni, to najważniejszy etap sprzątania. Większość specjalistów na stałe wspomaga się tu usługą ozonowania. Dezynfekcja ozonem ma szereg zalet. Poza wspomnianą neutralizacją zapachów, ozon bardzo dobrze usuwa alergeny, pleśń i inne związki chemiczne. Co więcej chroni przed szkodnikami takimi jak mrówki, karaluchy, komary, mole a nawet gryzonie. Jako alternatywę często wymienia się zamgławianie suchą mgłą oraz zamgławianie na mokro. Środkiem biobójczym jest w tym przypadku nadtlenek wodoru, który od wielu lat stosowany jest w branży medycznej do odkażania sal operacyjnych. 

Oba wyżej wymienione gazy w szybki sposób docierają do odległych zakamarków zalanego budynku, wnikają w meble i umożliwiają ich dezynfekcję. Jak twierdzą fachowcy, obie wyżej wymienione metoda odkażania sprawdzają się od wielu lat na polskim rynku usług specjalistycznych.  Na pewno warto spróbować jakości jaką oferuje Kastelnik – firma ma w ofercie szeroki wachlarz usług specjalistycznych w tym doczyszczenie i sprzątanie po zalaniu suchym lodem, dezynfekcję po wylaniu szamba oraz osuszanie mokrych ścian. Wybór solidnego partnera to zawsze gwarancja otrzymania usługi na najwyższym poziomie. 

artykuł sponsorowany