Aranżacja wnętrz jak dzieło sztuki

Aranżacja wnętrz użytkowych w nowym wymiarze.

Kiedy słyszymy: stacja metra, wyobrażamy sobie tradycyjną stację, gdzie oprócz tego co niezbędne jest po prostu pusta przestrzeń. W takiej typowej stacji nie ma niczego co mogłoby wprawić nas w zachwyt czy spowodować uczucie komfortu.

Wyzwanie przestrzeni metra rzucił czeski projektant Jitka Kamencová Skuhravá. Jego projekt został zrealizowany w Dubaju na stacji Khalid Bin Al Waleed Station. Najbardziej charakterystycznym i niecodziennym elementem stacji są ogromne żyrandole nazywane gigantycznymi meduzami. Wodospad szklanych kropli zawiera diody LED świecące białym światłem.

aranżacja wnętrz

Górna część lampy została wykonana z giętego szkła i podświetla otoczenie niebieskimi strumieniami. Dzięki wspaniałemu oświetleniu elementy wykonane ze stali nierdzewnej t.j. ruchome schody czy balustrady odbijają światło co daje efekt niezwykłego design spod znaku high tech.

stacja_metra

Nowoczesny wygląd całości stacji, projektory na ścianach, nowoczesne wzory na posadzce skontrastowane z niemal pałacowymi kształtami żyrandoli dają wspaniały efekt i poczucie komfortu użytkowników.

stacja_metra

Można tego nie lubić, można uznać, że projekt jest brzydki i nie do przyjęcia. Można też się zachwycić i żałować, że nie każda stacja metra wygląda w ten sposób. Ale nie można pozostać obojętnym. To czyni z projektu Jitka Kamencová Skuhravá dzieło sztuki.