Bezpieczeństwo w domu – poznaj cztery rzeczy, które zabezpieczą dom przed złodziejem

Bezpieczeństwo w domu

Dom to ostoja, w której powinniśmy czuć się bezpiecznie. Pojęcie bezpieczeństwa możemy jednak rozpatrywać wielowymiarowo. Z jednej strony czujemy się w domu bezpiecznie, gdyż to właśnie tutaj możemy się schować przed wszystkimi obowiązkami i troskami. Z drugiej strony bezpieczeństwo to faktyczny stan, w którym jesteśmy pewni, że nikt niepowołany nie wtargnie do budynku, w którym mieszkamy. Czy jesteśmy w stanie zapewnić sobie ten rodzaj bezpieczeństwa? Współczesne technologie pozwalają chronić dom, wykorzystując odpowiednie urządzenia i wysokiej klasy materiały budowlane. Przedstawiamy cztery rzeczy, które pomogą zabezpieczyć dom przed intruzami.

Systemy antywłamaniowe  

Nowoczesne systemy antywłamaniowe w przeważającej części wyposażone są w specjalne czujniki, które monitorują stan naszego bezpieczeństwa i wywołują alarm, który spowodowany może być próbą wtargnięcia na naszą posesje. W zależności od wybranego systemu, instalacja może identyfikować próbę wiercenia lub cięcia w szkle, uderzenie lub podważanie łomem i wiele innych. Czujka ta spełnia funkcję straszaka – w momencie gdy identyfikuje niepowołane działanie, zareaguje odpowiednio szybko alarmem, by odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Warto jednak zwrócić uwagę na miejsce instalacji systemu antywłamaniowego. Najlepiej dokonać montażu w miejscu drzwi zewnętrznych oraz okien, a system wyposażyć również w fotokomórkę, która zareaguje na każdy ruch zidentyfikowany jako próba włamania.  

Okna antywłamaniowe 

Okna antywłamaniowe stanowią jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, dzięki któremu możemy zabezpieczyć się na wypadek potencjalnego włamania. W zależności od naszych potrzeb dostępne są okna ze specjalną szybą antywłamaniową, okna z klamką zawierającą kluczyk uniemożliwiający otwarcie lub najskuteczniejsze okna z antywłamaniowym okuciem. Posiadanie okien antywłamaniowych jest jedną z najlepszych inwestycji, głównie z tego względu, że to właśnie tą drogą włamywacze najczęściej dostają się na teren naszego mieszkania. Do dyspozycji mamy różne klasy okien antywłamaniowych – począwszy od RC2N, czyli klasy zabezpieczającej przed prostymi narzędziami, przez klasę RC2, która dodatkowo gwarantuje wysokiej jakości antywłamaniowe szyby, aż po zaawansowaną klasę RC3, która niweczy plany włamywaczy korzystających z takich narzędzi jak łom.  

System monitoringu 

Monitoring w domu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają na dłużej, pozostawiając swój dom bez opieki. Wprawdzie system monitoringu nie odstraszy potencjalnych włamywaczy, jednak z powodzeniem identyfikuje ich twarze, co może stanowić kluczowy materiał dowodowy podczas wizyty na policji. Dużą zaletą instalacji systemu monitoringu w domu jest możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się w naszym domu. Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na odbiór sygnału z dowolnego urządzenia, które posiada dostęp do sieci. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do monitoringu, możemy powiązać ze sobą system monitoringu z systemem antywłamaniowym, co może stanowić doskonałe zabezpieczenie na wypadek potencjalnych włamań. 

Drzwi antywłamaniowe 

Bardzo popularnym i stosunkowo korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem jest decyzja o zainstalowaniu drzwi antywłamaniowych. Czy każde solidne ciężkie drzwi można zaliczyć do kategorii drzwi antywłamaniowych? Oczywiście że nie. W tym przypadku zarówno grubość, ciężar, jak i wykorzystanie specjalnych materiałów sprawi, że włamywacz zniechęci się próbą włamania. W jaki sposób działają drzwi antywłamaniowe? Zamek w takich drzwiach blokuje się w minimum trzech miejscach, a uruchomić go mogą rygle, które znajdują się tylko od strony zawiasowej. Dodatkowo drzwi antywłamaniowe wyposażone są w bolce antywyważeniowe, które uniemożliwiają siłowe wtargnięcie na teren naszej posesji. Warto również zainwestować we wkładki do zamka, które posiadają odpowiedni atest antywłamaniowy.  

fot: pixabay.com

Artykuł sponsorowany