Czy mogą smartwatche być jeszcze lepsze?

 smartwatche

Ciekawe funkcje smartwatchy. Opis ciekawych funkcji smartfona i aplikacji, które zwiększają jego możliwości. Dowiedz się, jak usprawnić twój inteligentny zegarek.

Czy smartwatche mogą być jeszcze bardziej smart?

Pojawienie się Smartwatchów, czyli inteligentnych zegarków, nie było dla większości użytkowników nowoczesnych technologii zaskoczeniem. Po pojawieniu się smartfonów logiczne wydawało się, że przyjdzie też kolej na zegarki. Tak też się stało i nasze zegarki stały się miniaturowymi komputerami noszonymi na nadgarstku.

Nie zabrakło i wciąż nie brakuje głosów sprzeciwu. Wielu ludzi uważa za bezsensowne noszenie inteligentnego zegarka, kiedy już mają w kieszeni smartfon, który jest w stanie zrobić to samo co smartwatch i więcej.

Dla producentów była i jest to cenna informacja zwrotna. Słysząc konstruktywną krytykę części użytkowników, zaczęli zastanawiać się, co mogą zrobić, aby zamienić smartwatch z gadżetu, który fajnie jest mieć, w urządzenie, które jest niezastąpione.

W swoich przemyśleniach producenci smartwatchy doszli do słusznego wniosku, że osoby zainteresowane nowoczesnym gadżetem, jakim jest inteligentny zegarek, prawdopodobnie interesują się również gadżetami sprawiającymi, że ich dom jest inteligentny. Wychodząc z tego założenia i wykorzystując czujnik przyspieszenia, w który wyposażona jest większość smartwatchy, postanowili połączyć te dwa światy. Stworzyli więc funkcję, dziękim którym użytkownicy smartwatcha mogą gestem ręki włączyć światło, odsłonić żaluzję, czy zmienić kanał w telewizorze.

Smartwatch może też być wykorzystywany jako metoda płatnicza. Co ciekawe nie tylko w fizycznym sklepie dzięki NFC, ale również w wirtualnych przybytkach, jak wirtualne kasyna. Smartwatch pozwala dokonywać błyskawicznych płatności i wpłacać środki na gry hazardowe online.

Smartwatche oferują też ciekawe rozwiązania dla turystów. Poruszając się po nieznanym mieście, łatwo jest zabłądzić, a ciągłe spoglądanie na ekran telefonu jest niewygodne i zabiera radość z podziwiania zabytków. Smartwatch po części rozwiązuje ten problem. Wyświetla proste wskazówki jak dojść do wybranego miejsca, a część modeli przypomina o konieczności skręcenia poprzez delikatną wibrację.

Jednak nie wszystkie funkcje smartwatcha znajdują się na nim od momentu zakupu, podobnie jak w przypadku smartfona, warto zainstalować dodatkowe aplikacje, dzięki którym twój inteligentny zegarek stanie się jeszcze bardziej inteligentny.

Aplikacje, dzięki którym twój smartwatch będzie jeszcze bardziej smart

  • Muzei — jeśli chcesz, aby na twoim smartwatchu pojawiły się nowe koperty, czy, innymi słowy, nowe tła, to ta aplikacja jest dla ciebie. Ta darmowa aplikacja sprawi, że kultowe dzieła sztuki pojawią się na twoim zegarku. Jest ona też na tyle przemyślana, że rozmywa i wygasza tło tak, aby nie utrudniać odczytywania godziny, czy innych informacji wyświetlanych na zegarku. Ciekawą możliwością, jaką daje ta aplikacja, jest opcja automatycznej zmiany wyświetlanego tła. Dzięki temu na twoim zegarku codziennie może pojawiać się inne dzieło sztuki.
  • Papercraft — smartwatche posiadają zwykle bardzo małe ekrany, przez co nieszczególnie nadają się do grania w gry wideo. Jest jednak jedna gra, którą koniecznie musisz zainstalować. Jest nią właśnie Papercraft. To bardzo prosta gra, w której twoim zadaniem jest sterowanie papierowym statkiem kosmicznym. W lataniu przeszkadzają ci wrogowie, których musisz likwidować swoim działkiem i w ten sposób wyrąbywać sobie drogę do kolejnych poziomów. Mimo że gra jest tak prosta, to posiada tabelę wyników i pozwala wyzywać do rywalizacji znajomych.
  • Fluenty — to oczywiste, że jedną z najważniejszych funkcji inteligentnego zegarka jest śledzenie przychodzących powiadomień i odczytywanie wiadomości. Problem pojawia się jednak, gdy na wiadomość trzeba odpowiedzieć. W takiej sytuacji większość użytkowników decyduje się na skorzystanie z telefonu. Opisywana aplikacja w wielu przypadkach jest w stanie rozwiązać ten problem. Śledzi ona twoje wiadomości z SMS, WhatsApp, Messenger i innych komunikatorów i analizuje, w jaki sposób najczęściej odpowiadasz na wiadomości. Na tej podstawie tworzy dziesięć gotowych odpowiedzi, z których możesz wybrać jedną i błyskawicznie odpowiedzieć z poziomu zegarka.
  • Evernote — to z pozoru zwykła aplikacja do tworzenia notatek. Posiada ona jednak kilka ciekawych i niespotykanych funkcji. Jest w stanie zamieniać dyktowane notatki na pismo. Zapisana notatka będzie widoczna na wszystkich urządzeniach, na których się zalogujesz w Evernote, a co więcej aplikacja będzie ci przypominała o zapisanych wydarzeniach i będzie wyświetlać powiadomienia na twoim zegarku.
  • 7 Minute Workout — jeśli znasz język angielski, to już pewnie domyślasz się, na czym polega działanie tej aplikacji. 7 minute workout pomaga pozostać w dobrej formie, zabierając jedynie 7 minut twojego cennego czasu. Ćwiczenie z 7 minute workout nie wymaga żadnego sprzętu. Wszystko, co musisz robić, to wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie twojego zegarka. Nie zawsze łatwo jest zrozumieć pisemne polecenia odnoszące się do ćwiczeń fizycznych. Twórcy aplikacji zdawali sobie z tego sprawę i do opisu załączyli animację, która pokazuje ruch, który masz wykonać.
  • Trivia Crack — wcześniej opisana aplikacja pomaga trenować ciało. Nie wolno jednak zapominać o trenowaniu umysłu. W tym przypadku pomocna może być ta aplikacja. Trivia Crack sparuje cię z innym użytkownikiem online i będzie wam wyświetlać pytania z wybranej kategorii. Trivia jest zbudowana tak, aby nawet na małym ekranie smartwatcha wybieranie prawidłowej odpowiedzi nie sprawiało problemów.

Podsumowanie

Inteligentne zegarki, pomimo że wielu osobom wydają się zbędnym gadżetem, mają wiele ciekawych zastosowań i wielu przypadkach okazują się niezastąpione. Dzięki wykorzystaniu dodatkowych aplikacji możesz sprawić, że twój smartwatch będzie jeszcze bardziej smart. W tym krótkim artykule opisaliśmy tylko kilka z tysięcy dostępnych aplikacji. Zachęcamy do samodzielnego poszukiwania przydatnych dla ciebie aplikacji i zwiększania możliwości twojego inteligentnego zegarka.

Grafika: Geralt, pixabay

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*