Poznaj trendy w urządzaniu sypialni

sypialnia

Ze wszystkich pomieszczeń w Twoim domu sypialnia jest prawdopodobnie najbardziej osobista.

Ekologiczne materiały, wyraziste tkaniny i przytulne ozdoby to trendy, które zdominują w 2022 roku style aranżacji sypialni.

Służy jako Twoje prywatne sanktuarium, w którym możesz się zrelaksować, odprężyć i pozwolić, aby Twój indywidualny styl naprawdę zabłysnął. Z niecierpliwością czekamy na rok 2022, aby uczynić tę przestrzeń wygodną i spersonalizowaną co nadal będzie głównym celem wystroju tego wnętrza. Przytulny, spersonalizowany charakter, trwałe, wysokiej jakości materiały i wyrazisty styl – oto trendy na 2022 rok.  

Projektowanie dla wygody Ponieważ pandemia koronawirusa zmusiła nas do spędzania większej ilości czasu w domu, stworzenie uspokajającej przystani stało się najważniejsze. W rzeczywistości 53% konsumentów stwierdziło, że pandemia uświadomiła im, że utrzymanie komfortu w ich domach zawsze powinno być priorytetem. Teraz, gdy COVID-19 podąża za nami w kolejny rok, prawie połowa uczestników ankiety wymieniła projektowanie z myślą o komforcie jako główny trend w projektowaniu sypialni na rok 2022. Aby podkreślić relaks i przytulność w swojej sypialni, ułóż pluszowe poduszki i miękkie, luksusowe tekstylia, istotną rolę odgrywa również aromaterapia – na przykład świece zapachowe. Ważnym elementem aranżacji będą ulubione książki i zdjęcia rodzinne. 

Zrównoważona pościel 

Zrównoważony rozwój jest głównym problemem w całym domu, wpływając na nasze wybory dotyczące produktów czyszczących, farb, pojemników do przechowywania żywności i nie tylko. Ale ponieważ w łóżku spędzamy dużą część każdego dnia, użycie naturalnych, ekologicznych materiałów jest szczególnie ważne w sypialni. Dlatego warto wybierać pościel wykonaną z tkanin organicznych, materiałów pochodzących z recyklingu lub zrównoważonych włókien, takich jak lyocell TENCEL i bambus. Aby upewnić się, że zakup jest naprawdę zrównoważony, sprawdź opis produktu, w którym powinien być umieszczony jego certyfikat np.Global Organic Textile Standard (GOTS), Oeko-Tex Standard 100 i etykieta Fair Trade Certified. 

Odważne kolory sypialni 

Miękkie neutralne kolory, takie jak biel i szarość, zawsze będą faworytami ze względu na ich kojące odczucie, ale cieplejsze, odważniejsze odcienie zaczynają zyskiwać na popularności jako kolory do sypialni. Pomarańcz, karmel, mchowa zieleń i burgund były jednymi z najpopularniejszych odcieni w najnowszych kolekcjach pościeli, które podążają za szerszym trendem w kierunku ziemistych, inspirowanych naturą kolorów, które obserwujemy w całym domu. W sypialni zastosuj ciepłe, nasycone odcienie na pościeli lub ścianach, aby uzyskać więcej kolorów, lub zacznij od małych akcentów, takich jak poduszki, narzuty lub akcesoria nocne. 

Wzory  

Chociaż możesz wahać się, czy pokryć cały salon tapetą z obfitymi wzorami, twoja sypialnia to bardziej prywatna przestrzeń, w której możesz odważyć się na eksperymenty. Zwłaszcza młodsze pokolenie coraz częściej zwraca uwagę na swoje projekty sypialni. W ankiecie prawie jedna czwarta konsumentów poniżej 40 roku życia stwierdziła, że ​​ma skłonność do używania odważnych wzorów w swoich sypialniach. Aby upiększyć swoją sypialnię, wybierz przyciągającą wzrok tapetę, mieszaj i dopasowuj wzory na poduszkach i pościeli lub udekoruj pokój dywanikiem z grafiką.

Zaszaleć na jakości

Jakość często wymaga niewielkich nakładów, ale konsumenci coraz chętniej rzucają wybierają produkty wyższej jakości ze względu na wygodę. Prawie 80% ankietowanych stwierdziło, że wolałoby wydawać więcej na dobrze wykonane towary, które będą trwałe, niż skąpić na modnych produktach niższej jakości. Wiele osób podczas pandemii zmieniło nawyki zakupowe i wybierało produkty wysokiej jakości. Teraz potrafią docenić ich wartość i nie chcą zrezygnować z luksusu. Jeśli więc chcesz zaszaleć w swojej sypialni, zastanów się, które elementy inwestycyjne będą miały na nią największy wpływ. Na przykład nowy materac, może to być materac kokosowy lub poduszka może poprawić jakość snu, a luksusowy zestaw pościeli sprawi, że poczujesz się jak w eleganckim hotelu. 

Sypialnia nowoczesna = pasja 

Projektując sypialnię warto sięgnąć do symboli związanych z pasjonującą nas tematyką. Zarówno mocne akcenty jak i drobne uzupełnienia aranżacji pozwolą poczuć się jak w sanktuarium naszej duszy. Ważne dla nas tematy i nurtujące zagadnienia można dzięki tapetom, obrazom, zdjęciom i innym elementem wpleść w wystrój pomieszczenia. To sprawi, że poczujemy się otuleni własnymi myślami w swojej własnej, idealnej przestrzeni. Sypialnia nowoczesna to coś więcej niż ładnie urządzony pokój.

artykuł sponsorowany