Trzy najczęstsze problemy podczas remontu w domu i w biurze

 Remont mieszkania

Problemy, na jakie możemy natknąć się podczas remontu, to m.in. walka z uciążliwą i niechętną do współpracy ekipą wykończeniową oraz gromadzący się nadmiar niepotrzebnych materiałów. Taki czarny scenariusz nie musi nas spotkać, o ile przed rozpoczęciem prac odpowiednio się przygotujemy.

Jeżeli problemem naszego remontu jest to, że wybraliśmy za ciemne lub zbyt jaskrawe kolory ścian do naszego wnętrza, całość możemy rozjaśnić dodatkami. Neutralne, jasne odcienie mebli, rolet i drobnych elementów wykończeniowych (ramy na obrazy, poduszki czy wazony) stonują dominującą kolorystykę i nadadzą wnętrzu lekkości.

Kłopoty z fachowcami

Jednym z najczęstszych i najpoważniejszych problemów w trakcie przeprowadzania remontu jest wybór niewłaściwych fachowców – ekipy remontowej i projektantów. Zatrudniając wykonawców najtańszych na rynku lub niemających doświadczenia w branży, możemy spotkać się, np. z niechęcią podpisania umowy – jedynego dokumentu, jaki chroni nas m.in. przed niedotrzymywaniem terminów. Nieprofesjonalne potraktowanie swoich obowiązków skutkuje także ryzykiem popełnienia błędów, których naprawa wydłuży czas remontu i narazi nas na dodatkowe opłaty. Remont mieszkania, domu czy biura to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego powinniśmy zawsze wybierać pewnych i sprawdzonych przez innych inwestorów fachowców.

Wizja kończącej się gotówki

Zmorą towarzyszącą remontom są koszty. Zwykle przekraczają one kwotę wynikającą z kosztorysu nawet o 20-30%. Jeżeli stajemy w sytuacji, w której widzimy, że zabraknie nam środków na dokończenie prac, warto spotkać się z kierownikiem ekipy remontowej i porozmawiać o tym na czym moglibyśmy zaoszczędzić. Korzystając z porad doświadczonych wykonawców, możemy zaoszczędzić chociażby na materiałach.

Zakup zbyt dużej ilości towaru

Ekipy remontowe często chcą, aby inwestor zamówił więcej materiału, np. glazury, która może się przydać chociażby na wypadek pęknięcia kilku płytek w trakcie przycinania lub klejenia. Taka nadwyżka zwykle zalega po remoncie w piwnicy lub garażu, niepotrzebnie zajmując przestrzeń. Warto pomyśleć o tym wcześniej i dokonując zakupu jakichkolwiek materiałów, od razu zapytać sprzedawców o warunki ewentualnego zwrotu niewykorzystanego towaru. Większość składów budowlanych przyjmie materiał i zwróci gotówkę za okazaniem dowodu zakupu.