Gdzie można ułożyć kamienny dywan

kamienny dywan

Co to jest kamienny dywan i gdzie można go ułożyć? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Z czego składa się dywan kamienny

Kamienny dywan to nowoczesny rodzaj wykładziny podłogowej, który układany jest na zewnątrz pomieszczeń. Z czego składa się taki dywan? Do wykonywania kamiennych dywanów stosuje się najczęściej kamienie pochodzące z marmuru lub granitu. Do połączenia w dywan takich kamieni używa się żywicy epoksydowej. Przy układaniu kamiennych dywanów nie trzeba posiadać wielkich zdolności. Jak będzie on wyglądał zależy to od Twojej inwencji twórczej lub pomysłowości. Do ułożenia kamiennego dywanu możesz użyć rożny kolor kruszywa, aby zyskał nowoczesny wygląd. Dzięki różnemu ułożeniu kruszywa kamienne dywany prezentują się wyjątkowo.

Jakie zalety posiada kamienny dywan

Kamienny dywan przede wszystkim jest wytrzymały i bardzo trwały. Jest to wynikiem tego, że zastosowane kruszywo i żywice epoksydowe są materiałami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia. Odporne są na promieniowanie słoneczne oraz na działanie środków chemicznych, przez co są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejną zaletą dywanów kamiennych jest wysoka estetyka oraz możliwość zastosowania kruszywa w różnych kolorach. Dzięki temu można tworzyć z nich ciekawe, niepowtarzalne wzory. Istotną zaletą jest to, iż są one antypoślizgowe. Posadzka typu kamienny dywan nie posiada łączeń czy dziur, ponieważ żywica epoksydowa idealnie pokrywa całą powierzchnię, a to znacznie ogranicza możliwość jej pęknięcia. Ponad to posiada on dobrą przyczepność do prawie każdego podłoża. Odporność dywanu kamiennego na skrajne temperatury sprawia, że nie ma żadnego problemu z jego eksploatacją i wyglądem po mroźnej zimie lub upalnym lecie.

Gdzie sprawdzą się kamienne dywany

Gdzie można wykorzystać kamienny dywan? Taki dywan idealnie sprawdzi się na tarasie czy balkonie. Z powodzeniem można go też użyć na schody wewnętrzne i zewnętrzne, posadzki czy podjazdy przed domem. Posadzkę typu kamienny dywan możesz położyć też w łazience czy kuchni. Kamienny dywan można też położyć na ogrzewane podłogi. Wszystko zależy od Twojego pomysłu. Kamienny dywan staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoje właściwości oraz nietuzinkowy wygląd. Ponad to taki dywan będzie Ci służył przez długie lata bez obawy, że się zniszczy lub ulegnie uszkodzeniu. Wszystkie zalety i właściwości takiego dywanu powodują, że jest to bardzo dobre rozwiązanie na stworzenie nietypowego podłoża wokół domu lub w jego środku.